Reklama

Szpital przy Al. Kraśnickiej - spór pomiędzy pielęgniarkami a dyrekcją zażegany

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Abramek

Szpital przy Al. Kraśnickiej - spór pomiędzy pielęgniarkami a dyrekcją zażegany - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 500 zł netto od maja bieżącego roku i drugie tyle od stycznia 2019 r. - to obiecana podwyżka dla pielęgniarek z lubelskiego Szpitala Specjalistycznego przy al. Kraśnickich. To efekt długich negocjacji w tej placówce.

- Do tej pory mamy średnio 1000 zł brutto wynagrodzenia mniej od pielęgniarek na Jaczewskiego - podkreśla Beata Rogozińska, członek zarządu Związku Pielęgniarsko-Anestezjologicznych. Związek Pielęgniarstwa postulował, aby pielęgniarki ze stopniem magistra oraz ukończoną specjalizacją zarabiały dwie średnie krajowe brutto. Teraz jest to realne w niecałe 4 lata. 


- W przypadku zwolnień lekarskich sytuacja nie wygląda najlepiej, bowiem praca nabiera zdecydowanie większego tempa i trzeba pracować jak za kilka osób - tłumaczy jedna z pracownic szpitala. Przypomnijmy, że cały spór dotyczący podwyżki płac dla pielęgniarek, pielęgniarek bloku operacyjnego i lekarzy trwał od połowy grudnia ubiegłego roku. Należy zaznaczyć, że w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie pracuje ok. 660 pielęgniarek.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE