Reklama

Reklama

Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie chciał przekazać łóżka od WOŚP zakażonym. Szef WOŚP Jerzy Owsiak: kategorycznie nie wyrażamy zgody na takie działanie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie chciał przekazać łóżka od WOŚP zakażonym. Szef WOŚP Jerzy Owsiak: kategorycznie nie wyrażamy zgody na takie działanie - Zdjęcie główne

- Tak jak obawiamy się, że jedyny oddział geriatryczny w Warszawie długo nie wróci do swojego pierwotnego działania tak wyjmowanie łóżek z oddziałów wyposażonych przez Orkiestrę nigdy już nie wrócą na swoje miejsce - wyjaśnia Jurek Owsiak, prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy | foto Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie nie dostał zgody od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, by łóżka, które otrzymał od organizacji, przeznaczyć dla zakażonych koronawirusem. Decyzję wyjaśnił Jerzy Owsiak - szef WOŚP.

Reklama

Działająca od wielu lat na rzecz m.in. poprawy służby zdrowia, Fundacja Wielkia Orkiestra Światecznej Pomocy jakiś czas temu kupiła łóżka i przekazała je Szpitalowi Nerupsychiatrycznemu w Lublinie. W związku z pogarszajacą się sytuacją pandemiczną, szpital zapytał WOŚP, czy może łóżka przeznaczyć dla pacjentów, którzy zarazili się koronawirusem.

 

- Dzisiaj otrzymaliśmy prośbę ze Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie czy oddział ten może na potrzeby walki z COVID-19 przeznaczyć swoje łóżka do innego szpitala w Lublinie. Wysłaliśmy odpowiedź, że kategorycznie nie wyrażamy zgody na takie działanie. W totalnej zapaści psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej Fundacja WOŚP zakupiła kilka miesięcy temu 798 łóżek dla 34 oddziałów w Polsce - napisał wczoraj (19 października) szef fundacji - Jerzy Owsiak na swoim oficjalnym profilu Facebook.

 

Dodał, że Wielka Orkiestra Świątej Pomocy zrobiła pierwszy krok, aby tej zapaści spróbować przeciwdziałać. Jednocześnie poprosił, żeby podejmować odpowiedzialne decyzje i w przypadku walki z pandemią odpowiednio planować zakupy sprzętu medycznego. Zaznaczył, że wszystkie łóżka są polskiej produkcji i można je kupić w polskich fabrykach.

 

- Tak jak obawiamy się, że jedyny oddział geriatryczny w Warszawie długo nie wróci do swojego pierwotnego działania tak wyjmowanie łóżek z oddziałów wyposażonych przez Orkiestrę nigdy już nie wrócą na swoje miejsce - wyjaśnia szef WOŚP. 

 

Przy okazji przypomniał, że Fundacja przekazała sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej o wartości prawie 50 milionów i nadal jest gotowa pomagać Polakom, ale nie powinna dziś w podstawowych zadaniach zastępować państwa - Pilnujcie naszych łóżek! - apeluje Owsiak. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE