Reklama

Szli bez odblasków, namierzył ich videorejestrator

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: screen by video

Szli bez odblasków, namierzył ich videorejestrator - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzech mężczyzn maszerowało poboczem K2 wieczorową porą. Natknęli się na policyjny videorejestrator i na tym zakończyli swą ?ślepą? podróż.

Dwóch z trójki złapanych „podróżników” szło nieprawidłową stroną drogi w okolicach Horbowa. Nie mieli na sobie elementów odblaskowych, a było już ciemno. Niestety niewidoczni byli tylko dla użytkowników drogi, bo policyjny videorejestrator ich namierzył.

 - Mandatami ukarani zostali dwaj mieszkańcy Białej Podlaskiej i jeden mężczyzna z gminy Zalesie. Mieszkańcy Białej Podlaskiej szli ponadto nieprawidłową stroną jezdni. Po zakończeniu interwencji,  policjanci zaopatrzyli pieszych w elementy odblaskowe – informuje Jarosław Janicki, rzecznik KMP w Białej.

Policja ostrzega, że niewidoczny na drodze pieszy czy rowerzysta, to potencjalne zagrożenie dla pozostałych użytkowników drogi. – Rowerzysta bądź pieszy ubrany w ciemną odzież, bez odblasku jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego – dodaje rzecznik KMP.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE