Reklama

Szkoły bez zajęć dydaktycznych do końca roku szkolnego

Opublikowano:
Autor:

Szkoły bez zajęć dydaktycznych do końca roku szkolnego - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiceminister edukacji mówi o przedłużeniu ograniczenia funkcjonowania szkół do końca roku szkolnego.

- Przedłużymy ograniczenie funkcjonowania szkół do 26 czerwca, czyli końca roku szkolnego. Będzie rozporządzenie w tej sprawie - zapowiedział wiceminister edukacji Maciej Kopeć w wp.pl.


Według rządowego planu "odmrażania" gospodarki i życia społecznego, od 25 maja możliwa będzie jedynie opieka nad dziećmi z klas 1-3 szkoły podstawowej. Ruszą też m.in. praktyki w technikach oraz nauka w szkołach policealnych.


- Jeżeli chodzi o klasy 1-3 to zależy nam, by faktycznie skoncentrować się na tej działalności opiekuńczej i wychowawczej, ale tam oczywiście też jest możliwa działalność dydaktyczna, bo tej nie zawieszamy. Ona będzie mogła być prowadzana w przypadku tych uczniów, którzy nie będą w szkole, w postaci zdalnej. Dla pozostałych uczniów dalej będą to działania w postaci nauki na odległość – mówił wiceminister.


Rodzicom, którzy zdecydują się zostawić dziecko do 8 roku życia w domu, nadal będzie wypłacany zasiłek opiekuńczy.

Od 25 maja maturzyści i uczniowie klas ósmych będą mogli spotkać się z nauczycielami na nieobowiązkowych konsultacjach. Konsultacje dla pozostałych uczniów rozpoczną się od 1 czerwca. Będą mogli na nich np. poprawić ocenę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE