Reklama

Szefowa sanepidu w Lublinie odwołana

Opublikowano:
Autor:

Szefowa sanepidu w Lublinie odwołana - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewoda Lubelski wydał komunikat w tej sprawie.

Szanowni Państwo,

 

informuję, że z uwagi na brak pewności co do zapewniania sprawnego i uporządkowanego działania Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie w sytuacji stanu zagrożenia epidemicznego przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublinie, Wojewoda Lubelski Pan Lech Sprawka zwrócił się do Lubelskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego Pani Marii Korniszuk z prośbą o rozważenie skorzystania z uprawnienia art. 11 ust. 6 ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej, tj. możliwości odwołania w każdym czasie państwowego powiatowego inspektora sanitarnego.

Lubelski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny podzielając obawy Wojewody Lubelskiego wystąpił o zaopiniowanie przez Wojewodę odwołania Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublinie z zajmowanego stanowiska. Po uzyskaniu pozytywnej opinii Wojewody Lubelskiego, z dn. 16 marca 2020 r. Lubelski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny odwołał Panią Bożenę Kess ze stanowiska Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublinie.

W związku z powyższym, Lubelski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny powierzył obowiązki Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublinie Panu Tomaszowi Lisowi, Kierownikowi Działu Nadzoru Sanitarnego w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. Powyższe powierzenie będzie obowiązywało od dnia 17 marca 2020 r. do czasu powołania nowego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego i jest podyktowane koniecznością zapewnienia niezakłóconego działania Stacji w obliczu zagrożenia koronawirusem SARS-CoV-2.


Z wyrazami szacunku,

 

Agnieszka Strzępka

Rzecznik prasowy Wojewody LubelskiegoUdostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE