Reklama

Symulowali ratowali i wygrali - Studenci UM w Lublinie ponownie Mistrzami!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: internet

Symulowali ratowali i wygrali - Studenci UM w Lublinie ponownie Mistrzami! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Studenci Uniwersytetu Medycznego w Lublinie wygrali tegoroczną edycję Ogólnopolskich Zawodów Symulacji Medycznej.

W zawodach rozegranych w Gdańsku rywalizowało 10 ekip z uczelni medycznych z całego kraju, łącznie w zmaganiach uczestniczyło blisko 100 młodych medyków. Tym razem musieli wykazać się umiejętnościami w "zaopatrywaniu" pacjentów z obrzękiem płuc czy ranami szarpanymi. W roli pacjentów wystąpiły nowoczesne symulatory medyczne. Były też przypadki ataku astmy i tamponady serca. Jednym z zadań był też odbiór porodu.

Studenci oprócz wiedzy medycznej, musieli też pokazać swoje umiejętnościami praktyczne. Jurorzy oceniali bowiem zarówno podejście do pacjenta, szybkość i trafność podejmowanych decyzji, jak i komunikację pomiędzy członkami ekipy. To już czwarty raz, jak lublinianie zdobyli tytuł mistrza Polski. Drugie miejsce zajął zespół z Krakowa, a trzecie ekipa z Poznania. Tytuł mistrza Polski zdobyli, a w zasadzie obronili Krzysztof Ślusarczyk, Anna Roszkowska, Justyna Kwolczak, Marek Dąbrowski, Marek Winiarz.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE