Reklama

Święto Wojska Polskiego. Program lubelskich obchodów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Święto Wojska Polskiego. Program lubelskich obchodów  - Zdjęcie główne

Organizatorem obchodów jest 19 Lubelska Brygada Zmechanizowana im. gen. dyw. Franciszka Kleeberga | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę (15 sierpnia) przypada Święto Wojska Polskiego. Zaplanowano uroczystości, ale znacznie skromniejsze niż co roku, z powodu pandemii koronawirusa.

W ramach jutrzejszego Święta Wojska Polskiego zaplanowano skromniejsze niż dotychczas obchody. Wcześniej organizowano pikniki wojskowe, defilady i pokazy sprzętu wojskowego. 

 

Dystans i maseczki

 

Uroczystości zacznie msza w o godz. 8.30 w Archikatedrze Lubelskiej przy ul. Królewskiej, skąd uczestnicy przejdą na Plac Litewski na którym ok. godz. 10 zaczną się dalsze uroczystości. W programie są: złożenie meldunku, podniesienie flagi państwowej, powitanie zaproszonych gości, odczytanie decyzji, rozkazów i wyróżnień, przemówienia, odczytanie apelu pamięci, salwa honorowa, złożenie wieńców oraz odegranie Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. 

 

- Z uwagi na COVID-19 organizatorzy obchodów proszą o uczestnictwo w wydarzeniu zgodnie z wytycznymi GIS dotyczącymi zachowania dystansu społecznego i maseczek - poinformował Lubelski Urząd Wojewódzki. 

 

Organizatorem obchodów jest 19 Lubelska Brygada Zmechanizowana im. gen. dyw. Franciszka Kleeberga

 

Święto Wojska Polskiego

 

Święto Wojska Polskiego to święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej obchodzone 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku (Cudu nad Wisłą) stoczonej w trakcie wojny polsko-bolszewickiej. Tegoroczne obchody to jednocześnie 100. rocznica tych wydarzeń. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE