Reklama

Święto filmu nad Wisłą

Opublikowano: pon, 1 sie 2016 22:41
Autor: | Zdjęcie: lubelskie.pl

Święto filmu nad Wisłą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kazimierz Dolny i Janowiec nad Wisłą już po raz dziesiąty goszczą wielbicieli kina z całej Polski. W weekend rozpoczął się tam Festiwal Filmu i Sztuki \"Dwa Brzegi\". Wydarzenie zainicjowała uroczysta projekcja filmu \"Ja, Daniel Blake\" - laureata Złotej Palmy w Cannes. Gości przywitała Grażyna Torbicka, dyrektor artystyczny imprezy. Samorząd Województwa Lubelskiego jest Partnerem festiwalu.

   - Zdajemy sobie sprawę jak ważnym wydarzeniem dla województwa jest festiwal w Kazimierzu Dolnym. Moja obecność w Zarządzie Województwa jest gwarancją, że impreza będzie odbywała się także w latach kolejnych - zapewniał Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego. Widzowie mogą wybierać spośród niemal stu wyselekcjonowanych tytułów filmowych. Są to głównie najnowsze filmy zagraniczne, które były nagradzane na światowych konkursach kinematograficznych. Nie brakuje też polskich akcentów, jak choćby retrospekcja trudno dostępnych filmów Andrzeja Żuławskiego.


   Jednak festiwal „Dwa Brzegi\" to nie tylko emisje filmowe. Organizatorzy przygotowali pełen wachlarz atrakcji: wernisaże, koncerty oraz spotkania ze znanymi reżyserami i gwiazdami kina. Wśród zaproszonych gości są m.in. Bogusław Linda, Jacek Bromski, Paweł Łoziński czy Filip Bajon. Oprawę muzyczną zapewni np. zespół Čači Vorba, Dziady Kazimierskie, Natalia Moskal, Adam Strug z zespołem czy Pierwsza Niesymfoniczna Poznańska Orkiestra Ukulele.  Wiele z tych wydarzeń jest bezpłatnych dla uczestników.


   Festiwal potrwa do 7 sierpnia. Pełen program jest dostępny na stronie: http://www.dwabrzegi.pl/UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE