Reklama

Świetlice socjoterapeutyczne dofinansowane przez miasto

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Świetlice socjoterapeutyczne dofinansowane przez miasto  - Zdjęcie główne

Dziecko odrabiające lekcje. | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W obecnym roku Miasto Lublin dofinansowało prowadzenie dwóch świetlic socjoterapeutycznych. Z pomocy placówek skorzysta łącznie 28 dzieci.

Gdzie są zlokalizowane placówki?

 

Jedna świetlica prowadzona jest w budynku Szkoły Podstawowej nr 20 przy al. Piłsudskiego. Zajęcia rozpoczęły się tam już od 15 lipca. Druga zlokalizowana jest z kolei w Szkole Podstawowej nr 40 przy ul. Róży Wiatrów – tam zajęcia ruszą 15 sierpnia. Dzieci mają możliwość korzystania ze świetlic od poniedziałku do piątku przez cztery godziny.

 

Co świetlice oferują dzieciom?

 

W świetlicach socjoterapeutycznych dzieci otrzymują opiekę, wsparcie pedagogiczne, psychologiczne i logopedyczne, pomoc w nauce i odrabianiu lekcji, mają też zorganizowany czas wolny. Świetlice organizują także różnorodne zajęcia tematyczne, plastyczne, sportowe, teatralno-muzyczne, spotkania i wycieczki integracyjne oraz prowadzą grupowe zajęcia socjoterapeutyczne, w tym również w zakresie profilaktyki uzależnień. Wszystkie zajęcia odbywają się pod okiem wykwalifikowanej kadry – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

 

Kto prowadzi świetlice?

 

Świetlice prowadzą dwie lubelskie organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie Promocji Kultury na Rzecz Środowisk Lokalnych i Osób Niepełnosprawnych „DZIESIĄTA” oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży „con amore”.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE