Reklama

Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Mateusz Paśkucki

Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś przypada 190. rocznica urodzin Jeana Henriego Dunanta - założyciela Czerwonego Krzyża oraz pierwszy laureat Pokojowej Nagrody Nobla. Rocznica urodzin szwajcarskiego kupca i filantropa jest jednocześnie datą Światowego Dnia Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.


Polski Czerwony Krzyż to ponad 14 milionów wolontariuszy oraz 450 tysięcy pracowników działających w 192 krajach i pomagających ponad 160 milionom osób potrzebującym.

Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca to przede wszystkim dzień wolontariuszy – osób, które bezpłatnie i dobrowolnie poświęcają swój czas aby pomagać potrzebującym. W Polsce działa ich około 86 tysięcy, z czego 3 tysiące stanowią osoby z Oddziału Lubelskiego PCK.

W tym roku święto przebiega pod hasłem „UŚMIECHNIJ SIĘ”:

-Uśmiech jest symbolem szczęścia, komfortu i satysfakcji. Dla wolontariuszy oznacza dobrze wykonaną pracę. Dla osoby dotkniętej przez nieszczęście może oznaczać, że ktoś chce jej pomóc. Chcemy wykorzystać moc tego symbolu, aby uczcić poświęcenie Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, w szczególności jego pracowników i wolontariuszy na rzecz potrzebujących – informuje lubelskie PCK.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego wywiadu z dyrektorem Lubelskiego Oddziału PCK.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE