Reklama

Strażacy z kilku powiatów na wspólnych ćwiczeniach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KP PSP Lubartów

Strażacy z kilku powiatów na wspólnych ćwiczeniach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniu 9 października 2015 r. na obiektach Agencji Rezerw Materiałowym Składnicy w Niemcach przeprowadzone zostały ćwiczenia zgrywające służb ratowniczych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu lubartowskiego włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo ? Gaśniczego.

Poprzedziły je ćwiczenia aplikacyjne, które przeprowadzono w Komendzie Powiatowej PSP w Lubartowie w dniu 5 października br. Celem ćwiczeń było szkolenie strażaków z zakresu wiedzy operacyjnej, umiejętności posługiwania się sprzętem, rozwiązywania problemów operacyjnych na terenie działań bojowych, a także doskonalenie zasad współdziałania Państwowej Straży Pożarnej z innymi służbami ratowniczymi. Gospodarz obiektu miał okazję praktycznego sprawdzenia przyjętych procedur w zakresie działań ratowniczo – gaśniczych, a także ewakuacji osób i mienia.

Scenariusz przewidywał powstanie pożaru w wielkopowierzchniowej hali magazynowej wskutek niewłaściwego zabezpieczenia prowadzonych prac pożarowo – niebezpiecznych. Próba ugaszenia ognia przez pracowników przy pomocy gaśnic i hydrantów wewnętrznych nie przyniosła rezultatu, ogień i dym rozprzestrzenił się na dużą powierzchnię stwarzając zagrożenie dla sąsiednich obiektów. Po przeprowadzonej ewakuacji pracowników okazało się, że brakuje dwóch osób.

Po ćwiczeniach dokonano ich podsumowania oraz oceny przez przedstawicieli jednostki nadrzędnej z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie i Kierownika Składnicy.

W ćwiczeniach udział wzięły 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Lubartowie, po jednym z JRG nr 4 w Lublinie i JRG w Łęcznej, jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Niemcach, 9 zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu lubartowskiego (Kamionka, Firlej, Pałecznica, Ostrówek, Ostrów Lubelski, Nowa Wola, Uścimów, Wólka Rokicka, Przytoczno), a także pracownicy Agencji Rezerw Materiałowych, Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lubartowie, przedstawiciele sąsiednich baz i gmin.

Zdjęcia z ćwiczeń można obejrzeć na Lubartów24.pl


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE