Reklama

Reklama

Strategia Rozwoju Lublina na lata 2022-2030. Trwają prace Tematycznych Grup Roboczych

Opublikowano: śr, 23 gru 2020 13:21
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Strategia Rozwoju Lublina na lata 2022-2030. Trwają prace Tematycznych Grup Roboczych - Zdjęcie główne

Strategia Rozwoju Lublina na lata 2022-2030. Trwają prace Tematycznych Grup Roboczych | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwają prace Tematycznych Grup Roboczych, których członkowie w formie warsztatów opracowują rekomendacje do Strategii Rozwoju Lublina na lata 2022-2030. W grupach są przedstawiciele uczelni, biznesu, organizacji trzeciego sektora i samorządu.

Reklama

W listopadzie przeprowadzono nabór do Tematycznych Grup Roboczych, które mają opracować rekomendacje do dokumentu określającego przyszłość miasta - Strategii Rozwoju Lublina na lata 2022-2030. Wpłynęło łącznie 358 zgłoszeń - 273 od mieszkańców, przedstawicieli uczelni i organizacji trzeciego sektora i 85 od pracowników Urzędu Miasta Lublin i jednostek organizacyjnych Miasta. Od kandydatów wymagano m.in. bardzo dobrej znajomości Lublina, czyli jego słabych i mocnych stron, a każdy z kandydatów musiał  uzasadnić chęć dołączenia do wybranej TGR wykazując swoje kompetencje w obszarze związanym z jej tematem. Do roli lidera zgłosiło się 86 osób. Wyboru 12 członków TGR pełniących rolę liderów, 72 członków reprezentujących stronę społeczną oraz 36 członków reprezentujących samorząd dokonały Komisje Rekrutacyjne.

Teraz trwają już prace 12 Tematycznych Grup Roboczych odpowiadających 12 obszarom strategicznym miasta. Pierwsze z czterech spotkań w tej formule odbyło się 19 grudnia i poświęcono je diagnozie stanu miasta w poszczególnych obszarach. Każda TGR składa się z 10 osobowego zespołu eksperckiego tworzonego przez: 1 lidera, 3 mieszkańców, po 1 przedstawicielu uczelni wyższej, biznesu i organizacji trzeciego sektora oraz 3 przedstawicieli samorządu - pracowników Raatusza i jednostek organizacyjnych Miasta. Łącznie w pracach TGR bierze udział 120 osób. 

- Prace nad nową strategią Lublina rozpoczęły się jesienią 2019 roku od serii kilkudziesięciu spotkań tematycznych, konsultacji, warsztatów oraz badań społecznych angażujących szeroki przekrój mieszkańców Lublina. Ich rezultatem jest wypracowanie ponad 12 tys. opinii dotyczących wizji przyszłości miasta. Prace Tematycznych Grup Roboczych skoncentrują się na analizie tych opinii oraz dokumentów analitycznych, którymi dysponuje miasto i na tej podstawie wypracują rekomendacje do Strategii Rozwoju Lublina na lata 2022-2030 - mówi Mariusz Sagan, dyrektor Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin.

Prace TGR potrwają do końca stycznia 2021 roku i zakończą się raportem końcowym, który zostanie zaprezentowany wiosną.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy