Reklama

Reklama

Strajk Kobiet w Lublinie. Jutro "BLOKADA! #ToJestWojna" - manifestujący zablokują przejścia dla pieszych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: JN

Strajk Kobiet w Lublinie. Jutro "BLOKADA! #ToJestWojna" - manifestujący zablokują przejścia dla pieszych - Zdjęcie główne

W Lublinie w ramach Strajku Kobiet przejścia dla pieszych blokowano po raz pierwszy 26 października m.in. na Al.Racławickich | foto JN

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na jutrzejsze popołudnie zapowiedziana jest kolejna akcja w ramach Strajku Kobiet. Tym razem będzie to "BLOKADA! #ToJestWojna - Lublin" w trakcie której manifestujący będą blokować przejścia dla pieszych.

Reklama

Nie ustają protesty po orzeczeniu zdominowanego przez rządzącą partię Prawo i Sprawiedliwość, Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października orzekł, że aborcja z powodu ciężkiego upośledzenia płodu jest niezgodna z polską Konstytucją. Od ponad tygodnia w całym kraju odbywają się manifestacje przeciwników orzeczenia. Są organizowane różne akcje społeczne, protesty, marsze, wolne przejazdy samochodów.

 

 

Jedną z form manifestacji jet też chodzenie w to i z powrotem po przejściach dla pieszych i tym samym blokowanie ruchu drogowego. W Lublinie pierwsza taka akcja odbyła się w poniedziałek w zeszłym tygodniu, czyli 26 października. Manifestujący spacerowali z hasłami i transparentami m.in. po przejściu dla pieszych pod Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła przy Al. Racławickich, w pobliżu Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Głębokiej i pod Bramą Krakowską przy ul. Królewskiej. Jutro znowu zamierzają spacerować po przejściach dla pieszych. Będą to przejścia na ulicy Sowińskiego, obok kładki przy rektoracie Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, na ul. Zesłańców Sybiru, Narutowicza, Lubartowskiej i ul. Nadbystrzyckiej. Blokada zacznie się ok. 15.30, czyli w godzinach szczytu w centrum miasta. 

 

- Robimy blokadę. Będziemy zachowywać się pokojowo i bez przemocy, ale jest to bardziej radykalna forma protestu niż np. marsz przez miasto. Wiążą się z tym pewne ryzyka, dlatego istotne jest, żebyście przeczytały/li wcześniej informacje antyrepresyjne. Nie można wykluczyć opcji otrzymania mandatu - informują organizatorzy na wydarzeniu na Facebooku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE