Reklama

Reklama

Startuje rekrutacja pracowników do szpitala tymczasowego w Lublinie. Potrzebni lekarze specjaliści i pielęgniarki

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Targi Lublin

Startuje rekrutacja pracowników do szpitala tymczasowego w Lublinie. Potrzebni lekarze specjaliści i pielęgniarki - Zdjęcie główne

Szpital tymczasowy dedykowany osobom zakażonym koronawirusem powstanie za ok. 3 tygodnie na Targach Lublin przy ul.Dworcowej | foto Targi Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zaczyna się rekrutacja pracowników do szpitala tymczasowego, który powstanie za ok. 3 tygodnie na Targach Lublin i będzie przyjmował pacjentów zakażonych koronawirusem. Możliwe, że personel dostanie 100 proc.dodatek do pensji.

Reklama

Lubelski Urząd Wojewódzki poszukuje pracowników do szpitala tymczasowego, który powstaje na terenie Targów Lublin przy ul. Dworcowej. Placówka będzie przyjmować osoby z koronawirusem z terenu województwa. Ma się tam znaleźć 450 łóżek dla chorych na COVID-19, w tym 80 z respiratorami. Szpital będzie filią Szpitala Klinicznego numer 1 w Lublinie. 

 

 

Władze województwa powołały zespół składający się z przedstawicieli LUW, urzędów pracy i Uniwersytetu Medycznego, który będzie prowadził rekrutację i upowszechniał informację na temat poszukiwanych pracowników. 

 

Co więcej, zgodnie z rządową zapowiedzią personel ma otrzymywać stu procentowy dodatek do pensji.

 
- Co prawda w projekcie ustawy w tej chwili jest to dedykowane osobom, które będą przekierowane do tego szpitala, ale wzrost tych wynagrodzeń będzie dotyczył również perosnelu medycznego, który zatrudniony jest w szpitalach w innej formule. Ostateczne rozwiązanie będzie znane po zakończeniu procesu legislacyjnego - mówi Lech Sprawka, wojewoda lubelski, dodając, że będzie też możliwość rekrutowania osób "poza systemem", czyli nie w formie przekierowania, a zatrudnienia osób, które np. nie wykazywały dotąd aktywności zawodowej.
 
W szczególności poszukiwani są lekarze specjaliści albo lekarze kończący szkolenie specjalistyczne w zakresie: anestezjologii i intensywnej terapii, chorób wewnętrznych ze szczególnym uwzględnieniem pneumonologii, medycyny ratunkowej, wszystkich dziedzin chirurgicznych – szczególnie pożądani są lekarze chirurdzy posiadający podstawowe umiejętności obsługi respiratora, neonatologii posiadający umiejętności obsługi respiratora, neurologii, medycyny rodzinnej.
 
Poza tym, poszukiwany jest personel pielęgniarski celem udzielania świadczeń zdrowotnych z zakresu: anestezjologii i intensywnej opieki medycznej, chorób wewnętrznych ze szczególnym uwzględnieniem pneumonologii, chirurgii, neurologii, medycyny ratunkowej.
 
Zgłoszenia osób chętnych oraz pytania można kierować na adres e-mail: [email protected] albo pod numerem telefonu: (81) 307 96 90 w godzinach 7.30–15.30. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE