Reklama

Stare, zniszczone latarnie na lubelskim Czechowie. Radny: Zagrażają bezpieczeństwu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: JN

Stare, zniszczone latarnie na lubelskim Czechowie. Radny: Zagrażają bezpieczeństwu - Zdjęcie główne

Według radnego słupy są w bardzo złym stanie technicznym z powodu swojej starości | foto JN

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przy ul. Koncertowej na Czechowie jest pięć latarni, które są stare i zniszczone, co stwarza niebezpieczeństwo dla uczestników ruchu drogowego. Jeden z miejskich radnych zwrócił się do władz Lublina o interwencję w tej sprawie.

Na początku czerwca radny miejski Stanisław Brzozowski (Prawo i Sprawiedliwość) wystąpił z interpelacją do prezydenta Krzysztofa Żuka, żeby zwrócić uwagę PGE na zły stan pięciu słupów latarni przy ul. Koncertowej na Czechowie. Według radnego słupy są w bardzo złym stanie technicznym z powodu swojej starości, przez co są zagrożeniem dla uczestników ruchu – pieszych, kierowców czy rowerzystów.

 

Chodziło o latarnie na odcinku ul. Koncertowej między ul. Legendy i ul. Braci Wieniawskich. Radny jednocześnie poprosił o wskazanie, które z tych słupów zostały zakwalifikowane po kontroli przez PGE do wymiany w tym roku. Odpowiedział mu Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina, który stwierdził, że plany remontowe i inwestycje PGE Destytucja S.A. nie są udostępniane i uzgadniane z Zarządem Dróg i Mostów w Lublinie.

 

 

Radnemu taka odpowiedź nie wystarczyła, więc pod koniec lipca złożył kolejną interpelację w tej sprawie. Zaznaczył, że jego pismo nie było prośbą o udostepnienie jakichkolwiek planów inwestycyjno-remontowych PGE i takie zapytanie mógłby sam skierować do Spółki.

 

- Dobrze byłoby czytać moje interpelacje ze zrozumieniem i nie zbywać ich ogólnikami – napisał Stanisław Brzozowski. – W odpowiedzi proszę o uwzględnienie stanowiska jakie PGE zajmie w tej sprawie po dokonaniu stosownych zgłoszeń złego stanu w/w latarni przez ZDiM.

 

Interpelacja wpłynęła do Urzędu Miasta 28 lipca. Władze Lublina mają 14 dni na odpowiedź.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE