Reklama

Srebrny Paderewski - czyli 25 lat minęło!

Opublikowano:
Autor:

Srebrny Paderewski - czyli 25 lat minęło! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Liceum Paderewski w Lublinie świętuje 25 lecie istnienia. Ćwierć wieku historii szkoły to ok 1000 absolwentów, ponad 60 nauczycieli, a po drodze trzy lokalizacje.


Liceum Paderewski w Lublinie świętuje 25 lecie istnienia. Ćwierć wieku historii szkoły to ok. 1000 absolwentów, ponad 60 nauczycieli, a po drodze trzy lokalizacje.
Zaczęło się w roku 1993 w pomieszczeniach zwolnionych przez Kolegium Języków Obcych UMCS, przy ulicy Radziwiłłowskiej. Niespełna 300 metrów kwadratowych powierzchni, przechodnie pomieszczenia, piece węglowe i 40 uczniów. Bardzo szybko okazało się, że to za mało na potrzeby dynamicznie rozwijającej się szkoły. Placówka po dwóch latach przeniosła się więc do wyremontowanych pomieszczeń przy ul. Archidiakońskiej. Niebawem i tam zrobiło się ciasno. Wtedy zapadła decyzja o budowie własnej siedziby.

W 1998 roku, powstał nowy budynek szkoły na Czechowie, gdzie liceum funkcjonuje  do dziś. Razem z wygaszanym gimnazjum i szkoła podstawową. W budynkach przy ulicy Symfonicznej działa też ciesząca się dużą popularnością szkoła językowa. Całości dopełnia nowoczesne Centrum Sportowe, wielofunkcyjna hala z pełnym zapleczem.Liceum Paderewski to pierwsza szkoła w Lublinie, która uzyskała autoryzację w programie matury międzynarodowej  i międzynarodowym programie gimnazjalnym, trwają procedury włączenia do programu międzynarodowego Szkoły Podstawowej. Wcześniej placówka otrzymała certyfikat szkoły  stowarzyszonej z UNESCO.

Podsumowaniem 25 lat istnienia będzie Gala Jubileuszowa w Centrum Spotkania Kultur. O historii Liceum widzianej ze swojej perspektywy opowie 12 specjalnych gości. Uroczystość uświetni występ z udziałem nauczycieli, absolwentów oraz Chóru Akademos. Od godz. 19 zaplanowano poczęstunek we foyer. Godzinę później rozpocznie się bal absolwenta.

W weekend zamieścimy obszerny wywiad z dyrektorem Międzynarodowych Szkół Paderewski dr Adamem Kalbarczykiem. 
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE