Reklama

Sprawdź które organizacje pozarządowe aktywnie działają podczas epidemii

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: flickr

Sprawdź które organizacje pozarządowe aktywnie działają podczas epidemii - Zdjęcie główne

foto flickr

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto Lublin uruchamia wyszukiwarkę inicjatyw pomocowych dla mieszkańców. Dzięki temu mogą oni komfortowo i w jednym miejscu sprawdzić aktywność danych organizacji podczas epidemii i dowiedzieć się o podejmowanych przez nich działaniach.

- Epidemia postawiła nas w nowej sytuacji. Wiele osób od razu ruszyło z pomocą sąsiadom, którzy tego potrzebowali. Jednocześnie otrzymujemy zapytania dotyczące tego, w jaki sposób można włączyć się w działania lub kogo można bezpośrednio w nich wesprzeć. Na stronie internetowej Miasta Lublin działa wyszukiwarka inicjatyw pomocowych, która jasno pokazuje skalę solidarności międzyludzkiej. Zachęcamy wszystkie organizacje i grupy nieformalne do zgłaszania swoich inicjatyw, aby były one dostępne w jednym miejscu. - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji


Wyszukiwarka dostępna jest na stronie internetowej https://link.do/organizujemysie. Informacje zostały podzielone na cztery kategorie: 


  • Chcę się zaangażować i działać - w tej kategorii znajduje się wykaz inicjatyw, w które każda osoba może się włączyć indywidualnie, poświęcając swój czas.
  • Chcę wspierać finansowo - ci z nas, którzy nie mogą osobiście zaangażować się w akcje solidarnościowe, a chcieliby je wspierać, mogą znaleźć wykaz inicjatyw, które aby funkcjonować potrzebują wsparcia finansowego.
  • Potrzebuję wsparcia/pomocy - jeśli jestem osobą, która w tym trudnym okresie wymaga wsparcia, w tej kategorii można znaleźć wykaz inicjatyw pomocowych wraz z kontaktem do nich.
  • Wsparcie edukacyjne - edukacja rozumiana szeroko w czasie zamkniętych szkół i instytucji kultury to duże wyzwanie i w tym dziale prezentujemy inicjatywy z tego zakresu.

Piątym działem strony jest formularz zgłaszania inicjatyw. Ankieta dostępna jest pod adresem: https://link.do/zglosdzialanie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE