Reklama

Spotkanie o ulicy 1 maja

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Lublin

Spotkanie o ulicy 1 maja - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców ul. 1 Maja i okolicznych terenów na rozmowę o zbiegu ulicy 1 Maja i placu Bychawskiego. Przedstawimy propozycję stworzenia w tym miejscu podwórca miejskiego, służącego odpoczynkowi i rekreacji mieszkańców, a także estetycznej poprawie wizerunku okolicy.

Podwórzec łączy elementy ulicy z przestrzenią do spacerów i spędzania wolnego czasu. W przypadku ulicy 1 maja nacisk położony będzie na cześć rekreacyjną. Nie będzie to zwyczajny plac zabaw tylko przestrzeń łącząca w sobie zieleń oraz małą architekturę. Takie rozwiązanie w prosty sposób przełoży sie na poprawię bezpieczeństwa w trakcie spędzania wolnego czasu.

Podobne dobre praktyki można zobaczyć w Łodzi przy ul. Traugutta gdzie powstał zbliżony koncepcyjnie projekt lecz na większą skalę. Niekwestionowaną zaletę takiego rozwiązania jest rewitalizacja przestrzeni i bardzo szybka poprawa jej estetyki. Dodatkowo sprzyja to integracji społecznej mieszkańców okolic. Jest to idealny moment, żeby zacząć zmieniać myślenie mieszkańców miasta, czym może być ulica i sprawić, żeby byli dumni z miejsca, w którym mieszkają.

Spotkanie odbędzie się 11 kwietnia, o godz. 17:00, w Punkcie Kultury, na ul. 1 Maja 35. Wszyscy zainteresowani są mile widziani.

Więcej szczegółów dotyczących projektu można znaleźć na stronie: rewiry.lublin.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE