Reklama

Spotkaj się w Lubiążu z Fundacją TEAM Teatrikon!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Lublin

Spotkaj się w Lubiążu z Fundacją TEAM Teatrikon! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od dziś do 9 lipca Fundacja TEAM Teatrikon będzie prezentowała środowisko animatorów, twórców i odbiorców kultury w Lublinie na arenie ogólnopolskiej podczas II NieKongresu Animatorów Kultury w Lubiążu. Pod namiotem w strefie 7 będzie przeprowadzać warsztaty, dyskusje i prezentacje.

   Efektem spotkania jest specjalny program szkoleń dla animatorów oraz rozbudowanie i modyfikacje prowadzonych od wielu lat działań na rzecz tego środowiska przez Narodowe Centrum Kultury, opracowania Forum Kraków na temat kompetencji animatorów i strategii rozwoju animacji w Polsce, rozbudzona dyskusja na temat animacji kultury.


   Cele:

1.         Zwrócić uwagę animatorów kultury w Polsce na Slot Art Festival, dolnośląską markę kulturalną o unikalnym charakterze. Skierować zainteresowanie animatorów na Dolny Śląsk i Lubiąż, a także na ideę Europejskiej Stolicy Kultury.

2.         Podjąć próbę stworzenia mapy środowisk animacji kultury w Polsce – rozpoznania i przedstawienia różnorodnych podejść, metod, szkół, poglądów i doświadczeń. A także zainspirować do autorefleksji i prezentacji różnych środowisk, organizacji i instytucji.

3.         Podjąć dyskusję na temat świadomości i powinności animatorów kultury. Chcemy rozmawiać o źródłach animacji, o zjawiskach zachodzących w otoczeniu animatorów i sposobach oraz możliwościach reagowania na nie. Chcemy rozmawiać o uwarunkowaniach wewnętrznych osób zajmujących się animacją. Rozpoznać i usystematyzować powinności, rozumiane jako nakazy dawane samemu sobie, jakie stawiają sobie animatorzy w zmieniającej się dynamicznie rzeczywistości.


Program:

7 lipca
15:00-16:30 Warsztaty twórczego myślenia.

8 lipca
11:00-12:30 Dyskusja - \"Miasto budowane w dialogu\"
13:00-14:30 Prezentacja z dyskusją - \"Kultura tworzona w oparciu o tożsamość miejsca\"
15:00-16:30 Prezentacja - \"Kultura szeroka, na przykładzie nowego cyrku\"

9 lipca
11:00-12:30 Dyskusja: \"Jak niedostatek finansowy można przekuć w dostatek kultury?\"
13:00-14:30 Dyskusja: \"Formalne i pozaformalne systemy kształcenia animatorów w Lublinie\"
15:00-16:30 Dyskusja: \"Czy w Lublinie i w Polsce istnieją szkoły animacji?\"

  

 W  panelach dyskusyjnych strefy 7 wezmą udział zaproszeni goście. Pełen program z opisem poszczególnych wydarzeń można znaleźć na stronie:

http://www.platformakultury.pl/artykuly/138718-strefa-7-lubelska-szkola-animacji-fundacja-team-teatrikon.html

  

 Program strefy „Lubelska Szkoła Animacji?” został zbudowany w oparciu o dyskusję pod tym samym tytułem. W maju 2016 r. lubelscy animatorzy, artyści i akademicy starali się znaleźć odpowiedź na pytanie, co wyróżnia Lublin na tle innych środowisk kulturalnych w Polsce. Podczas NieKongresu, wspólnie z jego uczestnikami, chcemy kontynuować tę dyskusję. Będzie ona miała charakter nieformalny, gdzie głos każdego dyskutanta jest tak samo ważny, a granice pomiędzy panelistami, prowadzącymi, a uczestnikami nie istnieją. W namiocie strefy będą także eksponowane charakterystyczne instalacje wizualne autorstwa Jarosława Koziary, a odwiedzający będą mogli otrzymać materiały informacyjne i promocyjne Miasta Lublin.

    

Organizatorami II NieKongresu Animatorów Kultury są: Biuro Festiwalowe Impart 2016, Narodowe Centrum Kultury, Forum Kraków oraz Stowarzyszenie Lokalnych Ośrodków Twórczych.

 

Źródło: UM LublinUdostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE