Reklama

Reklama

Spomlek wypłaca „dodatek członkowski”

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: SM Spomlek

Spomlek wypłaca „dodatek członkowski” - Zdjęcie główne

foto SM Spomlek

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Potrącenia na Fundusz udziałowy budzą kontrowersje, szczególnie w czasach, kiedy spółdzielczość nie jest już tak cenioną formą działalności, jak dawniej. Postanowiliśmy więc chociaż w części zrekompensować niezadowolenie. " - mówi wiceprezes zarządu Paweł Gaca.

Reklama

Zarząd Spółdzielczej Mleczarni Spomlek podjął decyzję o wypłatach „dodatku członkowskiego” dla udziałowców: pracowników i dostawców mleka. Uzależniony będzie od wielkości indywidualnego kapitału, który mają na kontach członkowie spółdzielni. Fundusz udziałowy jest jednym z głównych elementów spółdzielni. Tworzy się z wpłat członków spółdzielni, w przypadku spółdzielni mleczarskich z potrąceń za mleko oraz z pensji pracowników – udziałowców. Dodatkowo zasilany jest z nadwyżki bilansowej. Podlega zwrotowi w chwili wystąpienia członka ze spółdzielni. Jest to jeden z podstawowych źródeł finansowania majątku spółdzielni. Potrącenia na Fundusz udziałowy budzą kontrowersje, szczególnie w czasach, kiedy spółdzielczość nie jest już tak cenioną formą działalności, jak dawniej. Postanowiliśmy więc chociaż w części zrekompensować niezadowolenie. Co kwartał będziemy wypłacać dostawcom i pracownikom 1% od środków zgromadzonych na indywidualnych kontach członków. 4% rocznie to więcej niż aktualne oprocentowanie lokat bankowych. Członkowie - dostawcy mleka dostaną te pieniądze w formie dodatku do ceny mleka, a członkowie - pracownicy w formie dodatkowego dochodu. Mamy nadzieję, że pozwoli to inaczej spojrzeć na pieniądze zgromadzone na Funduszu udziałowym. – mówi Paweł Gaca, Wiceprezes Zarządu Spółdzielczej Mleczarni Spomlek.

 

Rozwiązanie zaproponowane przez Zarząd Mleczarni Spomlek członkowie przyjęli z zadowoleniem. W obecnej sytuacji wysokiej inflacji, podwyżek i rosnących kosztów prowadzenia gospodarstw rolnych, dodatkowe pieniądze będą nieocenionym wsparciem. Pierwsze wypłaty „dodatku członkowskiego” już w styczniu.

Artykuł pochodzi z portalu radzyn.24wspolnota.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy