Reklama

Skuterem po mieście - już od 50 groszy za minutę

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: blinkee.city

Skuterem po mieście - już od 50 groszy za minutę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielę rusza w Lublinie wypożyczalnia elektrycznych skuterów. Dowiedz się, na jakich zasadach można wypożyczyć pojazd.

Blinkee.city to firma założona przez 3 przyjaciół – jak sami siebie określają – pasjonatów nowych technologii i jednośladów. Elektryczne skutery można wypożyczać już w 11 miastach w Polsce – m. in. w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Poznaniu i Kołobrzegu. Firma prężnie się rozwija i zakłada stacje w kolejnych lokalizacjach, nawet poza granicami Polski (Budapeszt, Walencja). Teraz przyszedł czas na Lublin. Do dyspozycji będziemy mieć 15 pojazdów, ale możliwe, że ta liczba z czasem wzrośnie.

Jak to działa?
Skutery będzie można wypożyczać od niedzieli. Aby cieszyć się jazdą jednośladem należy pobrać na telefon specjalną aplikacje blinkee.city. Za jej pomocą znajdujemy dostępny skuter i odblokowujemy go. W schowku znajdziemy nakładkę higieniczną i kask. Po przybyciu do celu należy zakończyć użytkowanie pojazdu w aplikacji, a kask odłożyć na miejsce. Proste, prawda?

Za ile?
Koszt wypożyczenia skutera to 59 groszy za minutę. Cena jest atrakcyjniejsza dla studentów i seniorów, którzy zapłacą 50 groszy. Jest to promocja z okazji rozpoczęcia sezonu – standardowo stawki wynoszą 69 i 60 groszy. Za cały dzień jazdy zapłacimy maksymalnie 69 zł. Po 100 minutach licznik przestaje bić i dalszy czas jazdy jest darmowy.

Dodatkowe koszty?
Wszystkie pojazdy posiadają ubezpieczenie OC. Nie obejmuje ono jednak szkód spowodowanych przez klientów umyślnie. Trzeba się będzie liczyć z kosztami, także w przypadku nieprawidłowego skorzystania z pojazdu. I tak na przykład opłata za zgubienie kasku wyniesie 300 zł, a za zaparkowanie w niedozwolonym miejscu 100 zł.

Kto może skorzystać?
Elektryczny skuter może być ciekawą alternatywą dla samochodu czy roweru. Ten sposób podróżowania jest przyjazny dla środowiska, skraca czas podróży i pozwala ominąć korki. Nie każdy będzie miał jednak możliwość skorzystania z wypożyczalni. Skuterem blinkee.city mogą się poruszać osoby, które ukończyły 18 lat i posiadają prawo jazdy kategorii AM lub wyższej. Urodzonym przed rokiem 1995 wystarczy dowód osobisty.

Więcej szczegółów znaleźć można w regulaminie na stronie internetowej blinkee.city. Oficjalne otwarcie wypożyczalni elektrycznych skuterów w Lublinie nastąpi w niedzielę 15.04 o godzinie 13.00 na Placu Teatralnym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE