Reklama

Skonsultowali zasady budżetu obywatelskiego

Opublikowano: pon, 6 lut 2017 12:55
Autor: | Zdjęcie: UM Lublin

Skonsultowali zasady budżetu obywatelskiego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 15 wniosków pisemnych wpłynęło do magistratu w ramach konsultacji społecznych budżetu obywatelskiego. Pod głosowanie poddano 4 propozycje zmian.

W połowie stycznia odbyło się spotkanie otwarte dla wszystkich zainteresowanych, a do końca miesiąca można było zgłaszać swoje uwagi.

-Dyskusja nad regulaminem Budżetu Obywatelskiego jest niezwykle istotna. Wszyscy po trzech latach funkcjonowania tego narzędzia w Lublinie mamy sporo doświadczeń. Cieszę się, że mieszkańcy chętnie uczestniczyli w tych konsultacjach i zgłosili swoje uwagi do proponowanych zmian. Zapewniam, że zapoznamy się ze wszystkimi opiniami, wnikliwie je przeanalizujemy i postaramy się wypracować najlepsze dla mieszkańców miasta rozwiązania – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

W trakcie konsultacji, pod dyskusję zostały poddane cztery propozycje zmian, opracowane na podstawie uwag jakie trafiły do Urzędu Miasta Lublin od mieszkańców i mieszkanek. Były to:
- nowe progi projektów: małych 25 000 zł - 300 000 zł i dużych: 300 001 zł do 800 000 zł.
- nowy podział kwoty 15 mln zł - na małe projekty 9 000 000 zł, na duże 6 000 000 zł.
- zagwarantowanie kwoty 150 000 zł dla każdej z dzielnic, na jeden, poddany pod głosowanie projekt.
- głosowanie odbywa się w systemie elektronicznym oraz papierowym z tym, że w systemie papierowym jedna osoba oddaje jeden głos, tylko za siebie.

Nowy regulamin BO zostanie ogłoszony po przeanalizowaniu wszystkich wniesionych przez mieszkańców uwag, pod koniec lutego. Wniesione do BO uwagi pisemne są dostępne na internetowej stronie UM: http://www.lublin.eu/lublin/aktualnosci/zakonczyly-sie-konsultacje-nowego-regulaminu-budzetu-obywatelskiego,138,471,1.html


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE