Reklama

Sezon Lublin – czyli 280 wydarzeń dla mieszkańców i turystów!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Mateusz Paśkucki

Sezon Lublin – czyli 280 wydarzeń dla mieszkańców i turystów! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To już siódma edycja Sezonu Lublin. W tym roku odbywa się pod nazwą "Inspiruje nas wolność", nawiązując tym samym do setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

To już siódma edycja Sezonu Lublin. W tym roku odbywa się pod nazwą „Inspiruje nas wolność”, nawiązując tym samym do setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wydarzenie będzie trwało przez 10 dni, rozpocznie się 27 kwietnia i zakończy 6 maja. W tym czasie będzie można bezpłatnie skorzystać z oferty turystycznej miasta.

Program wydarzenia jest różnorodny. Obejmuje zarówno najbardziej znane obiekty w Lublinie, wydarzenia kulturalne, prelekcje i spotkana popularnonaukowe czy specjalnie przygotowane spacery tematyczne z przewodnikami (tu m. in. spacer śladami lubelskich artystek i działaczek czy szereg spacerów po ekspozycjach Muzeum na Majdanku).

-Patrząc na dzieje naszego miast, Lublin ma szczególne prawo do mówienia o niepodległości i jej świętowania. Poprosiliśmy naszych lokalnych partnerów o przygotowanie propozycji wydarzeń, które wpisują się w jubileusz Lublin. Inspiruje nas wolność. W przygotowanych na ten rok propozycjach Sezonu Lublin, poza bogatą ofertą znanych już atrakcji turystycznych, odnajdą Państwo liczne wątki związane ze 100-leciem odzyskania niepodległości, które symboliczne rozpoczęło się w Lublinie pracami Tymczasowego Rządu Ludowego Republiki Polskiej. Nie zabraknie też odniesień do późniejszych wydarzeń, takich jak powstanie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Lubelskiego Lipca ‘80 czy działalności prasy podziemnej, które zapoczątkowały procesy wolnościowe w Polsce – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Dodatkowo do dyspozycji uczestników będą warsztaty, gry i questy jak np. warsztaty dotyczące tworzenia plakatów w stylistyce międzywojnia.

Sezon Lublin to też wydarzenia sportowe. „Sto kajaków na stulecie odzyskania niepodległości” to rodzinny spływ z Prawiednik. W Lublinie odbędzie się też rowerowa gra miejska pod nazwą „Lublin 1918 – świadkowie tamtych dni”.


Fot. Mateusz Paśkucki

Pełne kalendarium wydarzeń oraz aktualne informacje dostępne są na www.sezon.lublin.eu. Warunkiem udziału jest rejestracja na stronie internetowej wydarzenia lub stacjonarnie, w biurze obsługi Sezonu Lublin, znajdującym się w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej. Zapisy ruszają już 13 kwietnia.

Każdy z uczestników może zapisać się maksymalnie na dwa wydarzenia. Powodem ograniczenia jest chęć umożliwienia udziału w Sezonie jak największej liczbie osób.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE