Reklama

Ruszył nowy Rower Miejski

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Lublin

Ruszył nowy Rower Miejski - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości System Lubelskiego Roweru Miejskiego rozpoczął kolejny sezon, który będzie wyjątkowy nie tylko z powodu jego rozbudowy. Po raz pierwszy miejskie jednoślady pojawią się w Świdniku, nowością są także dwie stacje z rowerami dla dzieci. Nasz system liczy dziś 891rowerów, 90 stacji i jest drugim największym w Polsce.

- Można powiedzieć, że rozbudowa systemu rowerowego jest naszą pierwszą zintegrowaną inwestycją terytorialną, bo zrealizowaliśmy ją wspólnie z partnerami ze Świdnika. Każdej dzielnicy zapewniliśmy dostęp do miejskiego jednośladu. Nieprzypadkowo sezon 2016 rozpoczynamy przy stacji z rowerami dziecięcymi. Jesteśmy krajowym liderem w edukacji rowerowej i jednocześnie miastem, które konsekwentnie stawia na ekologiczny transport. Wspólnie z naszymi partnerami społecznymi z Porozumienia Rowerowego chcemy przekonywać do dobrych praktyk już najmłodsze pokolenia mieszkańców naszego miasta - powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Pierwsze dwa sezony funkcjonowania systemu przyniosły ponad 41 tysięcy zarejestrowanych użytkowników i 550 tysięcy wypożyczeń przy 43 stacjach i 430 rowerach.

Powiększenie systemu znacząco zwiększy dostępność rowerów dla tysięcy mieszkańców, co uczyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym i konkurencyjnym dla komunikacji indywidualnej. Nie bez znaczenia jest to, że w rozbudowę włączyli się partnerzy ze Świdnika, Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe, dzięki czemu mieszkańcy obu miast będą mogli bez przeszkód przemieszczać się między nimi korzystając z 5 stacji i 41 rowerów zlokalizowanych w Świdniku.

Absolutną nowością w systemie od 2016 roku są 2 stacje z 20 rowerami z kołami dla dzieci, zlokalizowane przy wejściach do Ogrodu Saskiego. Miasto Lublin współfinansując od kilku lat zajęcia z edukacji rowerowej stawia na szkolenie młodych rowerzystów od najmłodszych lat, czego efektem jest otwarcie w 2015 roku Miasteczka Ruchu Drogowego, a teraz stacji z rowerkami dziecięcymi. Rodzice przychodzący na spacery do Ogrodu będą mogli wypożyczyć dzieciom rowerki, umożliwiając im naukę podstawowych umiejętności w bezpiecznych warunkach i przyjaznej przestrzeni.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE