Reklama

Reklama

Ruszają przygotowania do VIII edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. Najpierw konsultacje społeczne

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Ruszają przygotowania do VIII edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. Najpierw konsultacje społeczne - Zdjęcie główne

- Co roku przystępujemy do rozmów z mieszkańcami, w efekcie których dokonujemy modyfikacji regulaminu Budżetu Obywatelskiego - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydent Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś (17 listopada) zaczęły się konsultacje społeczne kolejnej, VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. Są one ogłaszane co roku po poznaniu wyników głosowania wcześniejszej edycji i można w ramach nich przedstawić propozycję zmian w regulaminie BO.

Reklama

Kilka dni temu Ratusz przedstawił zwycięskie projekty VII edycji Budżetu Obywatelskiego. Lublinianie w ten sposób decydują o części miejskiego budżetu. W głosowaniu wybrali 40 projektów - ogólnomiejskich i dzielnicowych, które będą zrealizowane. Teraz miasto zaczyna przygotowania do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego.

 

- Co roku przystępujemy do rozmów z mieszkańcami, w efekcie których dokonujemy modyfikacji regulaminu Budżetu Obywatelskiego. Wprowadzamy je zawsze po dyskusji, która pozwala na poznanie opinii i sugestii. Zapraszamy więc wszystkich mieszkańców do podzielenia się swoimi wnioskami na temat Budżetu Obywatelskiego. Liczymy na to, że ewentualne zmiany będą wynikiem konsensusu - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydent Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

 

Mieszkańcy mogą wyrazić swoje opinie wysyłając je na adres e-mail: [email protected] lub pisemnie na adres: Biuro Partycypacji Społecznej, ul. Bernardyńska 3, 20-109 Lublin. Co więcej, 1 grudnia o godzinie 17.00 odbędzie się otwarte spotkanie konsultacyjne online. Link do spotkania zostanie opublikowany na stronie internetowej Urzędu Miasta. Uwagi co do zasad realizacji Budżetu Obywatelskiego, można wyrazić wypełniając ankietę dostępną na stronie ratusza. Propozycje zmian w regulaminie można przedstawiać do 10 grudnia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE