Reklama

Rozmawiali o bezpieczeństwie i porządku publicznym

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KMP Lublin

Rozmawiali o bezpieczeństwie i porządku publicznym - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj, 21 kwietnia w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie odbyło się kolejne spotkanie w ramach konsultacji społecznych. W ramach inicjatywy tworzone będzie nowe narządzie eliminujące przestępczość tzw. mapy zagrożeń. Podczas spotkania podnoszono kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz konieczność efektywnych działań w obszarze walki z narkotykami i dopalaczami. Cykl spotkań zapoczątkowany został w lutym 2016 roku.

W spotkaniu udział wzięli m.in. Przedstawiciele Starosty Lubelskiego, Z-ca Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Lublin, Z-cy Komendanta Straży Miejskiej Miasta Lublin, Inspektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie, przedstawiciele Placówki Straży Granicznej w Lublinie oraz Służby Celnej, jak również przedstawiciele Rad Dzielnic.

Podczas spotkania podnoszono kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz konieczność efektywnych działań w obszarze walki z narkotykami i dopalaczami. Poruszano również kwestię potrzeby zwiększenia ilości patroli zarówno umundurowanych jak i operacyjnych celem podejmowania działań zmierzających do eliminacji wykroczeń najbardziej uciążliwych społecznych tj. spożywania alkoholu w miejscu publicznym, zaśmiecania itp.

Wnioski zgłoszone przez zaproszonych gości obejmujące min. problematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym (przekraczanie prędkości oraz brawura motocyklistów) oraz problematykę demoralizacji (grupowanie się młodzieży w celu zażywanie środków odurzających oraz niszczenia mienia) przekazano właściwym jednostkom/komórkom organizacyjnym KMP w Lublinie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE