Reklama

Rozbudowa terminala pasażerskiego PLL – co się zmieni?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Port Lotniczy Lublin

Rozbudowa terminala pasażerskiego PLL – co się zmieni? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Swego czasu Komisja Europejska uznała, że jest za duży. Teraz go rozbudują. Prace nad nowym terminalem pasażerskim poprowadzi firma Strabag.

Dobra wiadomość dla pasażerów Portu Lotniczego Lublin SA. Wkrótce ruszą prace nad przebudową i powiększeniem terminala pasażerskiego. Poprowadzi je firma Strabag. Podpisanie umowy przewidziano na 15 marca. Z nowej części terminala skorzystamy za około rok od rozpoczęcia prac. 

Jak mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes zarządu Portu Lotniczego – rozbudowa terminala jest odpowiedzią na stale wzrastającą liczbę pasażerów lotniska. Chodzi o zapewnienie jak największego komfortu wszystkim osobom, korzystającym z terminala.

Jedną ze zmian będzie powiększenie części komercyjnej. Całkiem nowe oblicze zyska też hala odlotów. Dodatkowe udogodnienia czekają pasażerów strefy Schengen. W hali znajdzie się np. przeznaczony tylko dla nich salonik "business lounge". Powstaną też nowe stanowiska kontrolerskie dla Straży Granicznej, dodatkowe toalety, pomieszczenia służbowe i techniczne.

Przypominamy, że według pierwszych projektów terminal miał być o wiele większy. Jednak Komisja Europejska uznała, że przy przewidywanej liczbie pasażerów, tak duży terminal jest zbędny. Aby nie stracić dotacji unijnych zmniejszono planowane rozmiary. Już wtedy władze lotniska zakładały możliwość rozbudowania terminala w przyszłości.

Prace nad przebudową obejmą powierzchnię prawie 2200 metrów kwadratowych i pochłoną 10,6 mln zł netto.
Rozbudowa terminala pasażerskiego, fot. PLL


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE