Reklama

Rowerzyści będą mogli poruszać się po Starym Mieście. To nie jedyne planowane zmiany

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Rowerzyści będą mogli poruszać się po Starym Mieście. To nie jedyne planowane zmiany - Zdjęcie główne

Widok z lotu ptaka - Stare Miasto w Lublinie. | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już od przyszłego tygodnia rowerzyści będą mogli poruszać się po Starym Mieście. Planowane jest również zmniejszenie ruchu pojazdów w tym rejonie Lublina oraz poprawa bezpieczeństwa i komfortu poruszania się mieszkańców i turystów.

Projekt zakłada dopuszczenie wjazdu i wyjazdu rowerów na teren Starego Miasta przez ul. Noworybną, gdzie bezpośrednio przy niej będzie zmienione oznakowanie. Zamontowana zostanie tam tablica mówiąca o zakazie ruchu w obu kierunkach, z wyłączeniem rowerów jednośladowych. Umożliwi to komfortowy dojazd do celu podróży, zlokalizowanego w tej części miasta. Rowerzyści jednak nie będą mieli możliwości wjazdu na Stare Miasto przez Bramę Krakowską, Grodzką i Trynitarską – są to ciągi piesze, nieprzeznaczone dla ruchu rowerowego. Planowana zmiana wejdzie w życie już 3 sierpnia br.

 

 

Ułatwienia dla rowerzystów to nie jedyna zmiana. Dodatkowo na ul. Olejnej zostaną ustawione słupki blokujące, przez co zmianie ulegnie kierunek ruchu. W związku z zamknięciem wyjazdu z terenu Starego Miasta przez ul. Olejną do ul. Lubartowskiej ruch jednokierunkowy będzie odbywał się ul. Olejną w stronę ul. Noworybnej.

 

W odpowiedzi na potrzeby lubelskich taksówkarzy na odcinku ul. Olejnej (wjazd z ul. Lubartowskiej) wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się z dopuszczeniem postoju TAXI oraz zaopatrzenia (do 15 min).

 

Zlikwidowane zostaną również 4 płatne miejsca parkingowe na ul. Olejnej. Umotywowane jest to koniecznością zachowania płynności w ruchu. Powodem takiej zmiany jest także umożliwienie korzystania ze zjazdu z drogi publicznej przy ul. Olejnej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE