Reklama

Rekrutacja do przedszkoli rozpoczęta

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Magdalena Plewka

Rekrutacja do przedszkoli rozpoczęta - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 1 marca ruszyła rekrutacja do przedszkoli. Na przedszkolaków w Lublinie czeka 10 tyś. wolnych miejsc. Rekrutacja potrwa do końca marca.

Rodzice, którzy chcą zgłosić swoje dziecko do przedszkola muszą dostarczyć do wybranego przedszkola wypełniony wniosek wraz załącznikami. 

Na stronie www. Rekrutacja.p-lublin.pl, rodzic może uzupełnić i wydrukować wniosek. Można wybrać 5 placówek. Wniosek w formie papierowej rodzic składa do przedszkola pierwszego wyboru. 

Wniosek jaki muszą złożyć rodzice nie jest skomplikowany – mówi pani Krystyna Kulesza, dyrektor Przedszkola nr.56 w Lublinie.  Każde przedszkole ma swoją stronę internetową z informacjami na temat naboru, wypełnienie wniosku nie jest problemem. Wnioski powoli spływają, 1 marca odebraliśmy 2-3 telefony w sprawie rekrutacji, na razie nie ma szału –dodaje.

Rodzice przyszłych przedszkolaków nie martwią się rekrutacją. Starszy syn dostał się bez problemu, wniosek młodszego złożę za kilka dni. Nie decyduje przecież data wpływu – komentuje pani Maria.

Dzieci w wieku 4, 5, 6 lat , które korzystały z przedszkola mogą kontynuować  naukę w  swoim przedszkolu.

Dzieci  5, 6-letnie, których obowiązkiem jest roczne przygotowanie przedszkolne, które wcześniej nie korzystały z przedszkola, mają miejsce w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych.

 Dzieci 6-letnie, które, które odbędą roczne przygotowanie przedszkolne w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej, nie należącej do obwodu w którym mieszkają, w następnym roku będą przyjęte do pierwszej klasy. Tych uczniów rekrutacja ominie.

 Dzieci 6-letnie, które odbyły roczne przygotowanie przedszkolne, mogą podjąć naukę w I klasie szkoły podstawowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE