Reklama

Rekonstruktorzy Fundacji Niepodległości z Lublina w drodze do Włoch

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: materiały promocyjne

Rekonstruktorzy Fundacji Niepodległości z Lublina w drodze do Włoch - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To będzie lubelski akcent obchodów 74. rocznicy zwycięstwa Polaków w bitwie o Monte Cassino. Grupa rekonstruktorów z Fundacji Niepodległości weźmie udział w uroczystościach upamiętniających poświęcenie i męstwo żołnierzy gen. Andersa.

W niedzielę przed południem przy siedzibie Fundacji Niepodległości na ul. Skromnej 5 w Lublinie - rozpoczął się załadunek specjalistycznego transportu TIR. To nim pod Monte Cassino dotrą trzy zabytkowe pojazdy wojskowe w barwach jednostek 2. Korpusu Polskiego z kolekcji Fundacji Niepodległości. Pojazdom towarzyszą rekonstruktorzy z Grupy Edukacji Historycznej Fundacji Niepodległości w mundurach, z bronią i wyposażeniem żołnierzy 2. Korpusu Polskiego.

Ekipa z Lublina weźmie udział w oprawie uroczystości upamiętniających 74. rocznicę zwycięstwa polskich żołnierzy w Bitwie o Monte Cassino – m.in. w uroczystości złożenia wieńców pod pomnikiem gen. Władysława Andersa w miasteczku Cassino (17 maja 2018, godz. 12:50) oraz w oprawie głównych uroczystości na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino w rocznicę zwycięstwa (18 maja 2018, godz. 17:30). Oprócz udziału w oprawie oficjalnych uroczystości, rekonstruktorzy z lubelskiej Fundacji Niepodległości przeprowadzą na polu Bitwy o Monte Cassino lekcję historii dla grupy młodzieży z Gimnazjum nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie (16 maja 2018, od ok. godz. 11:45).


Fot. internet


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE