Reklama

Reklama

„Razem do niezależności energetycznej na poziomie lokalnym”

Opublikowano: wt, 5 lis 2019 11:23
Autor: | Zdjęcie: Lubelskie.pl

„Razem do niezależności energetycznej na poziomie lokalnym” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny "Koordynator Lubelskiego Klastra Ekoenergetycznego i Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa" Państwowy Instytut Badawczy w Puławach (IUNG) zapraszają do udziału w seminarium Lubelskiego Klastra Ekoenergetycznego pt. "Razem do niezależności energetycznej na poziomie lokalnym", które odbędzie się w dniu 20 października 2019 roku o godz. 9.30 w Hali Targów Lublin przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie, w Sali konferencyjnej B2.

Reklama

Seminarium jest organizowane w ramach Targów Energetycznych ENERGETICS 2019, które zostały objęte patronatem branżowym przez Lubelski Klaster Ekoenergetyczny. Organizacja seminarium jest współfinansowana ze środków programu ramowego Unii Europejskiej na rzecz badań i innowacji Horyzont 2020 w ramach projektu BioReg, realizowanego przez IUNG.

Celem seminarium jest przybliżenie uczestnikom zagadnień związanych z energetyką odnawialną i poprawą efektywności energetycznej, w szczególności działań zwiększających niezależność energetyczną na poziomie lokalnym. Uczestnicy zapoznają się m.in. z dobrymi praktykami w zakresie wykorzystania odpadów drzewnych, potencjałem wykorzystania gruntów marginalnych na cele energetyczne, rolą biogazowni rolniczych w procesie osiągania niezależności energetycznej na poziomie lokalnym oraz technologiami produkcji energii z wykorzystaniem turbin wiatrowych i paneli fotowoltaicznych. Nie zabraknie także praktycznych wskazówek związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa instalacji fotowoltaicznej oraz monitoringiem zużycia mediów energetycznych w obiektach rozproszonych. Ofertę współpracy w ramach projektów Interreg wspierających wykorzystanie potencjału OZE w naszym regionie przedstawi Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Uczestnikami seminarium będą przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych, wyższych uczelni, jednostek naukowo-badawczych i mediów z województwa lubelskiego. Udział w seminarium jest bezpłatny. Warunkiem udziału w seminarium jest przesłanie zgłoszenia do dnia 15 listopada 2019 roku na adres e-mail: [email protected]. O udziale w seminarium będzie decydowała kolejność zgłoszeń.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.