Reklama

Radzyńska "Perła" nowym cudem Polski!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Radzyń Podlaski

Radzyńska "Perła" nowym cudem Polski! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości I stało się. Radzyński Pałac Potockich znalazł się w gronie 7 nowych cudów Polski. Nie tylko znalazł się, ale też zwyciężył w V edycji plebiscytu "National Geographic Traveler" na "7 nowych cudów Polski" ? i to z miażdżącą przewagą nad innymi obiektami nominowanymi do konkursu! To wspaniała okazja do promocji miasta i jego "Perły". Tym razem jej nie zmarnowaliśmy.


Czemu zawdzięczamy ten sukces? - pyta wielu mieszkańców naszego miasta. Okazało się, że nie jest zależny od popularności danego miejsca, bo gdyby zadecydowała liczba odwiedzających je turystów, pewnie przepadlibyśmy z kretesem. Nie zależał od wielkości miasta – przecież wygraliśmy w cuglach ze Szczecinem!

Nie jest on jednak przypadkiem. Kluczem do sukcesu w naszym przypadku była bez wątpienia aktywność mieszkańców miasta, którzy zgodnie z regulaminem, mogli codziennie oddawać głos na radzyńską "perłę". A sprężyną aktywności okazał się Robert Mazurek, organizator "Radzyńskich spotkań z podróżnikami", który konkurs odkrył, mobilizował do głosowania przez Facebook. Strona poświęcona naszemu kandydatowi tylko w pierwszym dniu uzyskała tysiąc polubień. Ponadto R. Mazurek nie ukrywa, że kilka miesięcy przed ogłoszeniem V edycji konkursu wielokrotnie kontaktował się z jego organizatorką, redaktor naczelną "National Geographic" Martyną Wojciechowską w sprawie wizyty w Radzyniu w ramach "Radzyńskich spotkań z podróżnikami", i przy okazji tych rozmów prezentował jej walory Radzynia, w tym Pałacu Potockich. Zwycięstwo naszej "Perły" to tym większy sukces, że nasz wspaniały, ale mało znany w Polsce obiekt, konkurował z miejscami od wielu lat popularnymi, odwiedzanymi przez tłumy turystów. Można tu wymienić Opactwo Benedyktynów w Tyńcu (gdzie np. zaczyna się akcja "Krzyżaków" Henryka Sienkiewicza), dom rodzinny Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, Świętą Lipkę czy Pałac Radziwiłłów w Nieborowie...

W rankingu prowadziliśmy od pierwszego dnia konkursu, zakończyliśmy na pierwszym miejscu z 28,58% (prawie 1/3) zdobytych głosów. To bardzo dużo, biorąc pod uwagę fakt, że nominowanych było 16 miejsc i obiektów w Polsce – każde miało ważne atuty przyrodnicze, historyczne czy artystyczne.

Drugie miejsce w rankingu zajęło Żywe Muzeum Porcelany (11,24%) w Ćmielowie w Świętokrzyskiem, następne - Kościół Pokoju w Świdnicy w województwie dolnośląskim (10,42). Do grona "7 nowych cudów Polski" dostały się jeszcze: Filharmonia w Szczecinie, Rzeczpospolita Ptasia w Parku Narodowym Ujście Warty (woj. lubuskie), Chełmno – w województwie kujawsko-pomorskim oraz Kanał Augustowski (woj. podlaskie).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE