Reklama

Reklama

Radny Jakóbczyk ma propozycje do przyszłorocznego budżetu Lublina

Opublikowano: pon, 5 paź 2020 13:30
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Radny Jakóbczyk ma propozycje do przyszłorocznego budżetu Lublina - Zdjęcie główne

Radny Jakóbczyk ma propozycje do przyszłorocznego budżetu Lublina. Wnioskuje m.in o miejsca parkingowe, których brakuje w Lublinie | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Marcin Jakóbczyk zaproponował zadania do realizacji w ramach przyszłorocznego budżetu miejskiego. Wśród nich są m.in. nowe miejsca parkingowe, remonty ulic, wymiany nawierzchni, inwestycje w szkołach, a nawet budowa punktu widokowego.

Reklama

Kilkadziesiąt propozycji

 

Radny miejski Marcin Jakóbczyk (Prawo i Sprawiedliwość) w interpelacji do Krzysztofa Żuka - prezydenta Lublina, zaproponował kilkadziesiąt propozycji inwestycji, które powinny być zrealizowane w ramach przyszłorocznego budżetu miasta. 

 

- Mając na względzie liczne uwagi oraz prośby mieszkańców miasta, Rad Dzielnic oraz społeczników zwracam się z uprzejmą prośbą o ujęcie w budżecie miasta na rok 2020 poniższych inwestycji - napisał na wstępie Marcin Jakóbczyk, po czym wymienił wszystkie propozycje. 

 

CZYTAJ TAKŻE: Radny Zbigniew Ławniczak zaproponował inwestycje na Czubach Północnych w Lublinie

 

Nowe miejsca parkingowe

 

Wśród inwestycji, które zaproponował są: przebudowa ulicy Pogodnej na całej długości wraz z miejscami postojowymi i ciągami pieszymi, przebudowa ul. Puchacza wraz z wykonaniem miejsc parkingowych, urządzenie miejsc parkingowych/postojowych przy ul. Powstańców Śląskich (na terenie miejskim stanowiącym obszar pomiędzy chodnikiem a granicą posesji mieszkańców) i utworzenie miejsc parkingowych u zbiegu ul. Szkolnej i ul. Czwartek. Radny postuluje również o wykonanie parkingu na odcinku od ul. Pogodnej do ul. Labędziej wzdłuż ogrodzenia Szkole Podstawowej nr 33 i boisk „Orlik" przy ul. Grabskiego i remont parkingu przy Zespole Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego im. gen. Franciszka Kleeberga w Lublinie

 

Remonty ulic

 

Zdaniem Jakóbczyka powinno się też wyremontowć ul. Niecałą wraz z ciągiem pieszym oraz odcinek jezdni przy budynku ul. Unicka 5 i dokończyć przebudowę ul. Trześniowskiej do ul. Paprociowej.

 

Wymiany nawierzchni

 

Oprócz tego, jego zdaniem potrzebne są również wymiany nawierzchni: na ul. Lotniczej na odcinku od skrzyżowania z ul. Puchacza,  na ul. Plagego i Laśkiewicza od skrzyżowania z ul. Pogodną do skrzyżowania z ul. Rudlickiego,  na ul. Łabędziej na odcinku od przychodni do Banku Żywności (Łabędzia 19),  ciągów pieszych położonych na ul. Misjonarskiej,  ulicy Lubartowskiej od Ratusza do zbiegu ulicy z aleją Tysiąclecia, wraz z chodnikiem po obydwu stronach jezdni,  ul. Popiełuszki,  ul. Junoszy,  ul. Skautów,  ul. Snopkowskiej. Radny zabiega też o: remont nawierzchni ulicy wraz z poszerzeniem chodnika przy ul. Probostwo, remont nawierzchni jezdni i chodnika na ul. Dolnej Panny Marii z utworzeniem chodnika na odcinku wzdłuż granicy kościoła do Placu Wolności oraz dokończenie remontu nawierzchni jezdni i chodnika na ul. Farbiarskiej.

 

Chodniki

 

Zdaniem Jakóbczyka w budżecie powinny znaleźć się też zadania dotyczące chodników. Chodzi o:  remont chodników wraz z krawężnikami: ul. Dzieci Zamojszczyzny, Czeremchowa, Batalionów Chłopskich, Podchorążych, wykonanie brakującego chodnika przy ul. Jasińskiego na odcinku od posesji nr 14 do ul. Dzieci Zamojszczyzny, remont chodnika na ul. Ks. Blachnickiego od ul. Bohaterów Monte Cassino do Al. Róż, wykonanie chodnika przy ul. Mierniczej ( od ul. Strzeleckiej do ul. Powstańców Śląskich), wykonanie chodnika na ul. Cisowej na odcinku od ul. Czeremchowej do ul. Nałęczowskiej, wymianę starych płytek chodnikowych na kostkę brukową na ulicy Głębokiej - strona nieparzysta od ul. G. Narutowicza do ul. H. Raabego wraz z budową ścieżki rowerowej. 

 

Szkoły

 

Przy okazji wnioskuje również o inwestycje dla szkół. Wymienił: odnowienie sali gimnastycznej w Zespole Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego im. gen. Franciszka Kleeberga w Lublinie, remont sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 18 im. Macieja Rataja, remont wraz z dostosowaniem toalet do potrzeb najmłodszych uczniów w SP nr 18, remont oraz doposażenie szkolnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 21 im. Królowej Jadwigi, remont i przebudowa obiektów sportowych przy SP nr 21, remont przeszklonego dachu na patio SP nr 21 doposażenie SP nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie w zakresie zakupu  nowych komputerów wraz z oprogramowaniem do sal informatycznych, 

 

Oświetlenie

 

W jego opinii ważne jest też uwzględnienie wykonania oświetlenia ciągu pieszego od Al. Warszawskiej do ul. Sobieskiego i dokończenie oświetlenia ul. Kolorowej, Serdecznej, Bratniej, Bajkowej

 

Śmietniki

 

Jesli wniosek radnego zostanie pozytywnie rozpatrzony, to w przyszłorocznym budżecie znajdą się pieniądze na: wybudowanie pojemników podziemnych lub półpodziemnych na terenie Dzielnicy Starego Miasta w Lublinie w celu zlikwidowania pojemników wolnostojących, montaż koszy na śmieci koszy na śmieci przy ul. Narutowicza na odcinku od ul. Lipowej do ul. Konopnickiej i instalację koszy na śmieci na całej długości ul. Pogodnej po obydwu stronach ciągów chodnikowych. 

 

Bank Żywności, punkt widokowy, stojaki na rowery

 

Wśród iwnestycji jest też dofinansowanie dla Banku Żywności w kwocie 500 tys. zł na zapewnienie pomocy żywnościowej mieszkańcom Lublina i Lubelszczyzny, nawiązanie współpracy ze sklepami oraz odbiory żywności zagrożonej zmarnowaniem. 

 

Radny proponuje także: zamontowanie wyświetlaczy informacji pasażerskiej na przystankach przy Al. Warszawskiej, wykonanie dokumentacji na remont schodów zlokalizowanych przy „Zaułku Panasa" oraz sąsiednich schodów łączących ul. Podwale z Placem po Farze, sporządzenie projektu koncepcyjnego rewitalizacji Placu Rybnego, realizacja punktu widokowego na Czwartku - wzgórze skarpa nad targiem przy ul. Ruskiej, montaż stojaków na rowery przy ul. Unickiej 5, ul. Unickiej 7 i ul. Czwartek 26, wykonanie kładki dla pieszych od ul. L. Hirszfelda przez al. Smorawińskiego i utworzenie placu zabaw dla dzieci przy ul. Szczerbowskiego 4a. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.