Reklama

Radni z klubu Wspólny Lubartów za opuszczeniem ZKGZL

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Radosław Czarnecki

Radni z klubu Wspólny Lubartów za opuszczeniem ZKGZL - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Siedmioro radnych tego klubu podpisało się pod inicjatywą uchwałodawczą dotyczącą wystąpienia miasta Lubartów ze Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej. Chcą by miasto budowę sortowni finansowało na podobnych zasadach jak robi to Lublin.

Wczoraj odbyła się konferencja, na której radni przedstawili zgłoszone przez siebie uchwały. Pierwszą z nich jest uchwała o wystąpieniu Gminy Miasta Lubartów ze Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej. Taką uchwałę Rada Miasta musiałaby podjąć jeszcze w tym miesiącu, zgodnie bowiem ze statutem Związku zachowany musi zostać trzymiesięczny okres wypowiedzenia.

Radni zarzucają m.in., że Zgromadzenie Związku nie dokonało zmian zaproponowanych przez Radę Miasta Lubartów, by to sama rada zajmowała się ustalaniem cen dla mieszkańców. Związkowi zarzucają też brak profesjonalizmu w budowie Zakładu Zagospodarowania Odpadów.

Radni wyjście ze Związku radzili też innym gminom twierdząc, że sortownia i tak będzie mogła zostać wybudowana. Chcą by Miasto Lubartów dofinansowało budowę zakładu w kwocie 2 mln zł na warunkach podobnych do tych, na jakich pomocy udzieliło Miasto Lublin.

Dyskusja i głosowanie nad tymi uchwałami odbędzie się na przyszłotygodniowej sesji Rady Miasta Lubartów.

Kilkanaście dni temu głosowaniem nad wyjściem ze ZKGZL zajmowała się Rada Miejska w Ostrowie Lubelskim. Decyzją większości radnych zadecydowano tam o pozostaniu w Związku.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE