Reklama

Reklama

Radna Orzechowska chce zmiany organizacji ruchu na al. Solidarności w Lublinie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: dsm

Radna Orzechowska chce zmiany organizacji ruchu na al. Solidarności w Lublinie - Zdjęcie główne

O zmianę organizacji ruchu poprosiła radna miejska Monika Orzechowska | foto dsm

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radna Orzechowska zaproponowała władzom miasta, żeby zmienić organizację ruchu na al. Solidarności. Jej zdaniem usprawniłoby to ruch drogowy i poprawiło bezpieczeństwo.

Reklama

Monika Orzechowska (klub radnych prezydenta Krzysztofa Żuka) w interpelacji do prezydenta Lublina poprosiła o rozpatrzenie i zbadanie możliwości wprowadzenia zmian w organizacji ruchu drogowego. Chodzi o odcinek od wiaduktu skrzyżowania al. Generała W. Sikorskiego i ul. Generała B.Ducha - zjazdu w kierunku ronda 100-lecia KUL i al. Warszawskiej.

 

- W chwili obecnej zjazd z wiaduktu łączy się ze zjazdem ze skrzyżowania przechodząc w jeden pas ruchu w kierunku ronda 100-lecia KUL i al. Warszawskiej zgodnie z oznakowaniem poziomym - napisała Monika Orzechowska

 

Zdaniem radnej takie rozwiązanie było wystarczające jako zjazd w al. Warszawską, a po wybudowaniu al. Tadeusza Mazowieckiego i oddaniu do użytku ronda 100-lecia KUL, ruch samochodowy zwiększył się wielokrotnie i dochodzi do tworzenia się korków i kolizji. Dlatego zaproponowała, żeby zmienić oznakowanie, które umożliwi  włączenie do ruchu zamkniętego lewego pasa jezdni. Orzchowska uważa, że poprawi to bezpieczeństwo, ale i usprawni ruch drogowy.

 

- Ponadto informuję, że Wydział ZRIM opracował kolejny projekt zmiany organizacji ruchu drogowego w rejonie al. Solidarności dotyczący tego odcinka, który od kilku miesięcy oczekuje na realizację - dodała na końcu interpelacji, radna. 

 

Pismo do ratusza wpłynęło wczoraj (19 października). Władze miasta mają 14 dni na odpowiedź.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE