reklama
reklama

Quady pomogą w strażackich interwencjach. Do jednostek w Lubelskiem trafiło ponad takich 40 pojazdów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UMWL

Quady pomogą w strażackich interwencjach. Do jednostek w Lubelskiem trafiło ponad takich 40 pojazdów - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
8
zdjęć

foto UMWL

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości Do jednostek straży pożarnej trafiło ponad 40 quadów z przyczepkami. Mają pomóc w m.in. akcjach ratowniczych, ewakuacjach i w interwencjach dotyczących wypadków drogowych.
reklama

W Krasnymstawie odbyła się uroczystość przekazania 43 quadów z przyczepami zakupionych w ramach projektu dofinansowanego ze środków Funduszy Europejskich. 

- W ramach nowej perspektywy unijnej przygotowaliśmy autorski plan wsparcia ochotniczych straży pożarnych w regionie. Nowoczesny sprzęt wesprze strażaków w likwidacji skutków zdarzeń, które stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi oraz dla środowiska naturalnego, w szczególności w trudnodostępnym terenie - mówił marszałek Województwa Lubelskiego, Jarosław Stawiarski.

Dzięki środkom z Funduszy Europejskich Jednostki Straży Pożarnej z województwa lubelskiego zostały wyposażone w pojazdy i specjalistyczny sprzęt ratowniczy do działań związanych ze zwalczaniem skutków zmian klimatu, zmianami w środowisku naturalnym oraz zagrożeniami cywilizacyjnymi. Ma to ułatwić i usprawnić przeprowadzanie akcji ratunkowych.

Sprzęt w postaci quadów z przyczepami trafił do jednostek ochotniczych straży pożarnych z powiatów: chełmskiego (11 sztuk), hrubieszowskiego (6 sztuk), krasnostawskiego (8 sztuk), łęczyńskiego (5 sztuk), świdnickiego (3 sztuki), tomaszowskiego (10 sztuk). 

W ramach realizowanego przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie projektu ze środków unijnych PSP i OSP w regionie dostanie 167 quadów z przyczepami, które są potrzebne np. do prowadzenia działań ewakuacyjnych. Dotąd przekazane zostały trzy partie quadów z przyczepami 85 jednostkom straży z powiatów: biłgorajskiego, zamojskiego janowskiego, kraśnickiego i opolskiego, radzyńskiego, łukowskiego, parczewskiego, włodawskiego, bialskiego. Wartość jednego pojazdu to 80 tys. zł.

Wyposażenie jednostek PSP i OSP w pojazdy i specjalistyczny sprzęt ratowniczy ma wesprzeć strażaków w likwidacji skutków zdarzeń w szczególności w trudnodostępnym terenie m.in.: w zakresie ratownictwa wysokościowego, technicznego, ekologicznego, chemicznego, wodnego i przeciwpowodziowego. Do tego ma być rozwiązaniem dostaw wody pitnej w sytuacjach kryzysowych. Sprawniejsza ma być również ewakuacja osób poszkodowanych w wypadkach na drogach.

Sprzęt, który ma trafić do PSP, to także łodzie, ciężkie pojazdy ratowniczo-gaśnicze i inny mniejszy sprzęt, który posłuży podczas akcji ratowniczych.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama