Reklama

Przedłużenie ul. Bohaterów Monte Cassino z dofinansowaniem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Lublin

Przedłużenie ul. Bohaterów Monte Cassino z dofinansowaniem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Krzysztof Żuk podpisał dziś w Ministerstwie Rozwoju umowę na dofinansowanie budowy przedłużenia ul. Bohaterów Monte Cassino. Projekt uzyskał maksymalne 85-procentowe dofinansowanie. Całkowita wartość projektu to 191 mln zł zaś kwota dofinansowania to 155 mln zł.

- To dla nas jedna z kluczowych inwestycji drogowych w Lublinie, tym bardziej cieszy uzyskanie maksymalnego dofinansowania. Budowa pozwoli nam wyprowadzić ruch z południa miasta wprost na obwodnicę i drogę ekspresową. Domknięciem miejskiego ringu od południa będzie budowa przedłużenia ul. Dywizjonu 303, dla którego aktualnie opracowywana jest dokumentacja - powiedział Prezydent Miasta Lublin, Krzysztof Żuk.

Przedłużenie ul. Bohaterów Monte Cassino powstanie na odcinku od skrzyżowania z ul. Wojciechowską do węzła Sławin. Swoimi parametrami będzie to droga niemal identyczna jak oddane w 2014 r przedłużenie al. Solidarności. Dwujezdniowa arteria będzie tworzyła dwupoziomowe skrzyżowanie z ul. Nałęczowską a następnie estakadami pobiegnie nad Suchą Doliną i ciekiem spod Konopnicy. W ramach tego zadania przebudowane zostaną skrzyżowania z ul. Wojciechowską oraz ul. Nałęczowską oraz sama ul. Nałęczowska na odcinku ok. 600 m.

Zarząd Dróg i Mostów posiada już Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej. We wrześniu planowane jest ogłoszenie przetargu, w którym wyłoniony zostanie wykonawca robót. Inwestycja będzie realizowana w cyklu dwuletnim.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE