Reklama

Reklama

Przedszkola na lubelskim Czechowie nie będą doświetlone

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Google Maps

Przedszkola na lubelskim Czechowie nie będą doświetlone - Zdjęcie główne

Przedszkole nr 56 przy ul. Kurantowej jest jednym z dwóch o których doświetlnie prosił radny Stanisław Brzozowski | foto Google Maps

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radny Stanisław Brzozowski (Prawo i Sprawiedliwość) poprosił o doświetlenie głównych wejść do dwóch przedszkoli na Czechowie i likwidację słupów na placu zabaw przy jednym z nch. Władze miasta odrzuciły większość jego propozycji.

Reklama

Doświetlmy przedszkola, zlikwidujmy zniszczone słupy

 

Pierwsze z przedszkoli jest przy ul. Smyczkowej, a drugie przy ul. Kurantowej. W przypadku pierwszej placówki radny prosił o wymianę w jednej z ulicznych latarni obecnego wysięgnika jednoramiennego na dwuramienny z kątem rozwarcia ramion ok. 180 stopni i montażem dodatkowej oprawy od strony budynku przedszkola. W przypadku drugiej placówki, prosił o taką samą wymianę, ale w dwóch latarniach. Podkreślił, że to dobry pomysł, skoro brakuje pieniędzy na naprawę. Apelował też o demontaż i usunięcie zniszczonych oraz zdekompletowanych słupów parkowych z terenu placu zabaw przy Przedszkolu nr 70. Wszytsko to opisał w dwóch oddzielnych interpelacjach skierowanych do prezydenta Lublina - Krzysztofa Żuka - jedna dotyczyła Przedszkola nr 56, a druga Przedszkola nr 70. 

 

Nikt nie zgłaszał potrzeby doświetlenia

 

W imieniu Żuka randemu odpowiedział Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju. W sprawie Przedszkola nr 56 poinformował, że słupy są własnością przedsiębiorstwa energetycznego PGE Dystrybucja S.A., więc nie możliwe jest sfinansowanie takich przedsięwzięć z miejskiej kasy.

 

- Nadmieniam jednocześnie, że służby zajmujące się oświetleniem miasta dotychczas nie odnotowały wniosków oraz zgłoszeń w przedmiotowym zakresie, wystosowanych przez potencjalnych zainteresowanych tj. użtkowników budynku przedszkola - napisał Artur Szymczyk, zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju. 

 

W przypadku drugiej placówki Szymczyk poinformował, że słupy również należą do PGE Dystrybucja. Poza tym, dodał, że podobnie jak w pierwszym przypadku, temat doświetlenia nie był dotychczas podejmowany i zgłaszany służbom zajmujacym się miejskim oświetleniem przez użytkowników budynku. 

 

Zlikwidowano zniszczone słupy z placu zabaw

 

Za to załatwiono ostatnią sprawę, którą poruszył radny - W zakresie poruszonej przez Pana Radnego kwestii demontażu i usunięcia słupów parkowych z terenu Przedszkola na 70 przy ul. Smyczkowej informuję, iż ww. prace wykonane zostały na początku lipca bieżącego roku - poinformował Szymczyk. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE