Reklama

Protest nauczycieli

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ZNP

Protest nauczycieli  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 420 nauczycieli z Lubelszczyzny uczestniczyło w sobotniej manifestacji przed Ministerstwem Oświaty. Razem z kolegami z całego kraju domagali się większych podwyżek płac, lepszej polityki edukacyjnej rządu i odwołania minister Anny Zalewskiej.

Akcję przygotowali związkowcy ZNP

- Jesteśmy zadowoleni - mówi przewodniczący regionalnych struktur związku Adam Sosnowski. - Dopisała frekwencja, dopisała pogoda, a nawet służby porządkowe. Manifestacja była merytoryczna, a nie polityczna jak to przedstawiają przedstawiciele rządzącej większości. Opowieści minister Zalewskiej o znacznej poprawie losu nauczycieli to mity - dodaje nasz rozmówca i o tym związkowcy mówili głośno podczas sobotniej manifestacji.

Zdaniem związkowców, zaproponowany przez minister edukacji od 1 kwietnia wzrost wynagrodzeń od 124 do 168 złotych brutto nie poprawia sytuacji finansowej i nie podnosi prestiżu zawodu nauczyciela. Manifestanci zwrócili uwagę na to, że minister opowiada o planach reaktywacji szkolnictwa zawodowego, ale zapomina, że za pieniądze oferowane w oświacie, nie znajdzie inżynierów, nawet początkujących, którzy podjęliby się trudu nauczania przyszłych mechaników, murarzy, cieśli, elektryków.

- Okręg Lubelski miał godną i liczną reprezentację - podkreśla Sosnowski. W sumie w manifestacji uczestniczyło ponad 5 tys. nauczycieli z całego kraju.


Fot. ZNP


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE