Reklama

Projekty drogowe Białej, Terespola, Janowa i powiatu na liście

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Projekty drogowe Białej, Terespola, Janowa i powiatu na liście - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwie propozycje powiatu i po jednej z Białej, Terespola i gmin Terespol i Janów Podlaski. Urząd Wojewódzki opublikował wstępną listę projektów drogowych, które będą się ubiegać o dotacje z unijnych funduszy.

W ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej 2016-2019 o pieniądze ubiegać się będą 74 projekty gminne i 29 powiatowych. Stworzona przez UW lista rankingowa obejmuje wszystkie wnioski, które przeszły pierwszą weryfikację pod względem prawidłowości formalnych. Na liście zajmują miejsca zgodne z liczbą punktów przyznanych przez komisję, od najwyższej do najniższej.

Na liście projektów gminnych znalazł się na wysokiej 2 pozycji wniosek gm. Terespol na inwestycję łączącą K2 z drogą powiatową za łączną kwotę 4 mln 867 tys. zł. Wysoko, bo na 4 pozycji jest też propozycja miasta Terespol z budową ul. Jana Pawła II i Kozłowskiego za kwotę 983 tys. 813 zł.

Na liście znalazły się jeszcze dwie inwestycje. Jedną zgłosiło miasto Biała Podlaska, które za kwotę 3 mln 132 tys. zł chce przebudować ul. Armii Krajowej na odcinku od Janowskiej do Fieldorfa. Na wstępnej liście projekt znalazł się na 21 pozycji. A na 26. jest gm. Janów Podlaski z przebudową ul. Łąkowej, Podbornej, Kąpielowej z kanalizacją deszczową i oświetleniem, co kosztować będzie 3 mln 703 tys. zł.

W ramach projektów powiatowych na wstępną listę rankingową weszły dwie propozycje powiatu bialskiego. Na miejscu 11 tej listy znalazł się projekt przebudowy drogi od Cicibora do granic województwa w Kornicy za 1 mln 630 tys. zł. Natomiast na miejscu 26 jest ul. Drohicka w Międzyrzecu Podlaskim, której wykonanie wyceniono na 3 mln zł.

Wszystkie projekty ubiegają się o 50-procentowe dofinansowanie. Decyzja o przyznaniu dofinansowania zapadnie do 20 stycznia 2016 r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE