Reklama

Program "Mieszkanie Plus" w Lublinie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Mateusz Paśkucki

Program "Mieszkanie Plus" w Lublinie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiceminister Inwestycji i Rozwoju ds. Budownictwa Artur Soboń chce wdrożyć w Lublinie program Mieszkanie Plus.


Wiceminister Inwestycji i Rozwoju ds. Budownictwa, Artur Soboń chce wdrożyć w Lublinie program Mieszkanie Plus. Inwestować będą firmy państwowe: Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości, operator programu i Poczta Polska. Dzisiaj też został złożony wniosek o wydanie warunków zabudowy.


Działka Poczty znajduje się przy ulicy Sierpińskiego (boczna Abramowickiej). Tam powstało by dziewięć czterokondygnacyjnych budynków, w sumie 304 mieszkania, dwupokojowe o powierzchni 40-45 m kw. i trzypokojowe o powierzchni 50 -55 m kw. Budynki wraz z otoczeniem (terenami zielonymi, parkingami, placami zabaw, uliczkami i ciągami pieszymi) tworzyłyby niewielkie osiedle. Koszt inwestycji szacowany jest wstępnie na 50 mln złotych. Oczywiście przedsięwzięcie zostanie realizowane jeśli inwestor otrzyma zgodę, wtedy też zostanie zlecone wykonanie projektu budowlanego.

-Uwzględniając pełny cykl "produkcyjny" pierwsze bloki pojawiłyby się na parceli Poczty Polskiej za dwa lata. Na razie stoi tam budynek bazy logistycznej, nikomu nie potrzebny - tłumaczy Grzegorz Muszyński, wiceprezes BGK Nieruchomości. -Takiego wsparcia potrzebują Polacy - podkreśla minister Soboń
-Osiedle przy Sierpińskiego będzie dobrze skomunikowane, lokalizacja gwarantuje łatwy dostęp do miejskiej komunikacji - mówi Grzegorz Muszyński.

- Na mieszkanie z rządowego programu będą mogły liczyć rodziny, które będzie stać na opłacenie czynszu, brak takiej zdolności wykluczy biedniejszych, bo jak podkreślają minister i wiceprezes - nie będą to mieszkania ani komunalne ani socjalne.
Oferta adresowana jest do osób, którym z racji dochodów nie należy się mieszkanie socjalne, a nie stać ich na kredyt w banku. Zdaniem ministra Sobonia ważne jest to, że rząd myśli też o tym by z programu Mieszkanie plus mogły skorzystać osoby starsze. Miejsce dla seniorów gwarantuje dobre funkcjonowanie osiedla - dodaje wiceprezes Muszyński. Chcemy aby "nasze" lokale mogły konkurować zarówno ceną jak i standardem wykonania. Ta oferta ma być przystępna i atrakcyjna - dodaje Artur Soboń, który nie ukrywa, że program ma zamieszać na rynku mieszkań, zmusić deweloperów do obniżenia cen.

Projekt spółki BGK Nieruchomości i Poczty Polskiej na parceli przy Sierpińskiego w Lublinie będzie pierwszym, ale nie ostatnim zapewnia Soboń. Oba podmioty na potrzeby jego realizacji założą spółkę celową.

/Fot. Mateusz PaśkuckiUdostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE