Reklama

Prezydent Żuk: Telewizja Lublin kłamie [WIDEO]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Abramek

Prezydent Żuk: Telewizja Lublin kłamie [WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Lublina grozi TVP Lublin sądem, za zmanipulowaną i kłamliwą relację z ostatniej sesji Rady Miasta.

Chodzi o stwierdzenie zarzucające prezydentowi jakoby uciekł przed mieszkańcami. TVP Lublin relacjonowała ostatnią sesję na FB. Dziennikarz „sprawozdawca” podał nieprawdziwą informację, o „ucieczce prezydenta Żuka” przed mieszkańcami. - Telewizja dopuściła się kłamstwa - twierdzi prezydent, żądając sprostowania i grozi sądem.

W piśmie do dyrektora lubelskiego oddziału TVP, informuje co wydarzyło się podczas sesji. A działo się wiele i było gorąco. W ratuszu licznie stawili się działkowcy, którzy obawiali się, że stracą swoje ogródki, jeśli w Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego nie pojawią się gwarancje nienaruszalności ich działek. Na sali zrobiło się bardzo gorąco, pojawiły się transparenty i niewybredne okrzyki. Nie zabrakło przepychanek.

W takiej sytuacji prezydent Krzysztof Żuk zaproponował protestującym rozmowę w cywilizowanych warunkach, w spokoju, bez krzyków oraz inwektyw, w Sali na piętrze. Radni PiS natychmiast oskarżyli prezydenta, o ucieczkę przed działkowcami.

"Prezydent Krzysztof Żuk z PO podczas obrad Rady Miasta Lublin ucieka z obrad i próbuje zorganizować alternatywne spotkanie z mieszkańcami podczas trwającej sesji” - tak Tomasz Pitucha, szef klubu radnych PiS, podpisał umieszczone na Facebooku zdjęcie prezydenta wchodzącego na górę po schodach ratusza. Dodajmy, że radny pobiegł za idącym po schodach prezydentem by „udokumentować” ten fakt.

Temat ochoczo podchwyciła TVP Lublin. „Mieszkańcy przerwali obrady Rady Miasta. Prezydent Żuk uciekł z sali obrad przed mieszkańcami, nie chciał z nimi rozmawiać o terenach zielonych w Lublinie. Więcej informacji w Panoramie Lubelskiej w relacji na żywo o 12.30 i w popołudniowym wydaniu Panoramy o 14.30. Zapraszamy!” - napisano na profilu TVP Lublin. 

Sprostowania tego właśnie wpisu domaga się prezydent Lublina Krzysztof Żuk. Informacja o rzekomej ucieczce jest nieprawdziwa – czytamy w piśmie, które 24 maja trafiło do sekretariatu TVP Lublin. Jeśli sprostowania nie będzie, sprawa trafi do sądu.


fot. Materiały własne
Podczas wtorkowej konferencji prasowej prezydent zapewnił, że ogródki działkowe będą w planach szczególnie chronione. W środę natomiast odbędzie się sesja nadzwyczajna poświęcona Studium Uwarunkowań. Sesja została zwołana na wniosek radnych PiS.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE