Reklama

Reklama

Prezydent Lublina podziękuje wolontariuszom i firmom za akcję #WzywamyPosiłki

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta Lublin

Prezydent Lublina podziękuje wolontariuszom i firmom za akcję #WzywamyPosiłki - Zdjęcie główne

Prezydent Lublina podziękuje wolontariuszom i firmom za akcję #WzywamyPosiłki | foto Urząd Miasta Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jutro (18 września) Krzysztof Żuk spotka się z wolontariuszami i zaangażowanymi w akcję #WzywamyPosiłki w Lublinie. Akcja polegała na dostarczaniu posiłków służbom medycznym na początku pandemii koronawirusa.

Reklama

#WspieramyPosiłki

 

Akcja #WzywamyPosiłki odbywała się w całej Polsce niemal od samego początku pandemii koronawirusa. W Lublinie trwała od 19 marca do 15 maja. Jej celem było dostarczanie posiłków pracownikom służb medycznych: do stacji pogotowia, szpitali, szpitalnych oddziałów ratunkowych i laboratoriów badających próbki (SANEPID i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie). 

 

W Lublinie i regionie zaangażowała się rekordowa ilość małych restauracji i firm (w tym dużych korporacji). 88 restauracji, przedsiębiorstw i firm kateringowych, sportowcy i artyści (MKS Lublin, Motor Lublin, Kabaret Smile) regularnie wspierali personel medyczny przez blisko dwa miesiące. W tym czasie do placówek medycznych dostarczono blisko 25 tys. posiłków oraz ogromne ilości wody, napojów, słodyczy, kawy i środków ochrony osobistej. W akcję zaangażowało się prawie 60 wolontariuszy. Inicjatorem ogólnopolskiej odsłony akcji jest Maciej Woć, a koordynatorem na Lublin - Justyna Domaszewicz

 

Prezydent podziękuje restauracjaom, firmom i wolontariuszom

 

Spotkanie zaplanowano w Trybunale Koronnym, ul. Rynek 1 (Stare Miasto) o godz. 10.00 Prezydent spotka się z przedstawicielami restauracji i firm zaangażowanymi w akcję, a o godz. 16.00 z wolontariuszami. Po obu spotkaniach, przed Ratuszem będzie czas na wspólne zdjęcia.

 

- Chciałbym zwrócić szczególną uwagę na ogromne zaangażowanie lubelskiej branży gastronomicznej, która bez wahania, pomimo tego, że sama znalazła się w trudnym położeniu, włączyła się do działania - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

 

Prezydent dodaje, że uczestnikom akcji (co wie od nich samych) sił i otuchy wieloktornie dodawała bezinteresowność, otwartość i chęć niesienia pomocy. 

 

- W naszym mieście było prawie 60 osób, które każdego dnia, nawet w święta, dostarczały posiłki i gdyby nie ich zaangażowanie, ta pełna dobra Akcja nie osiągnęłaby aż takich rozmiarów. Kolejny raz przekonaliśmy się jak wspaniali ludzie mieszkają w naszym mieście, którzy bez wahania podejmą się nawet najtrudniejszych zadań dla Lublina i jego mieszkańców. Cieszę się, że dziś mogę z całego serca podziękować za ten trud - mówi Krzysztof Żuk. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE