Reklama

Reklama

Pracownicy lubelskiego Centrum Onkologii oddadzą osocze dla zakażonych

Opublikowano: czw, 26 lis 2020 18:45
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Pracownicy lubelskiego Centrum Onkologii oddadzą osocze dla zakażonych - Zdjęcie główne

Osocze ozdrowieńców zawiera przeciwciała, co pomaga szybciej wrócić do zdrowia lub łagodniej przebywać zakażenie, osobom ciężej chorym | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek (27 listopada) pierwsi pracownicy Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli przy ul. Jaczewskiego będą oddawać osocze dla osób zakażonych koronawirusem.

Reklama

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli przystępuje do ogólnopolskiej akcji oddawana osocza przez osoby, które przeszły koronawirusa. Osocze ozdrowieńców zawiera przeciwciała, co pomaga szybciej wrócić do zdrowia lub łagodniej przebywać zakażenie, osobom ciężej chorym. 

 

Dlatego jutro (27 listopada) w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie osocze będzie oddawała pierwsza grupa pracowników COZL. Ma to zachęcić też wszystkich innych do oddawania osocza. 

 

- Z dużą troską myślimy o pacjentach onkologicznych z obniżoną odpornością, szczególnie podatnych na zachorowanie wirusowe i będących w grupie podwyższonego ryzyka, w trakcie leczenia oraz po przebytej chorobie - wyjaśnia prof. dr hab. n. med Elżbieta Starosławska, dyrektor COZL.

 

W Lublinie osocze oddają też m.in. policjanci, strażacy, a Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej zachęca do zaangażowania się w taką akcję. Z kolei 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej m.in. pomaga przy selekcji dawców RCKiK w Lublinie i transporcie krwi oraz osocza. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE