Reklama

Pozorując kradzież samochodu chcieli wyłudzić pieniądze z ubezpieczenia

Opublikowano: pon, 25 gru 2017 00:00
Autor: | Zdjęcie: KWP Lublin

Pozorując kradzież samochodu chcieli wyłudzić pieniądze z ubezpieczenia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Za próbę wyłudzenia pieniędzy z ubezpieczenia odpowiedzą dwaj mężczyźni, którzy upozorowali kradzież samochodu należącego do jednego z nich.

Za próbę wyłudzenia pieniędzy z ubezpieczenia odpowiedzą dwaj mężczyźni, którzy upozorowali kradzież samochodu należącego do jednego z nich. Do rzekomej kradzieży miało dojść na parkingu jednego z zajazdów w gminie Zamość. Kryminalni z Zamościa szybko zweryfikowali prawdziwość złożonego zawiadomienia. Praca mundurowych doprowadziła do zatrzymania sprawców sfingowanej kradzieży.
W ubiegłą niedzielę, w godzinach porannych dyżurny zamojskiej policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu marki Audi A6. Do kradzieży miało dojść na parkingu przed jednym z zajazdów mieszczących się w gminie Zamość. Jak oświadczył zgłaszający będący jednocześnie właścicielem skradzionego pojazdu, w zajeździe zatrzymał się, aby odpocząć przed dalszą drogą. Mundurowi bezpośrednio po zgłoszeniu kradzieży rozpoczęli pracę, która miała doprowadzić do ustalenia sprawcy kradzieży i odzyskania skradzionego audi.

Jak ustalili policjanci kradzież była „sfingowana”. Właściciel audi 34-letni mieszkaniec Niska wspólnie z kolegą, 38-letnim mieszkańcem powiatu koneckiego zaplanowali i przeprowadzili całą akcję kradzieży pojazdu. Zamiarem mężczyzn było wyłudzenie odszkodowania z polisy ubezpieczeniowej. Kryminalni z Zamościa realizując wcześniej uzyskane informacje na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Nisku zatrzymali mężczyznę, który zgłosił kradzież samochodu. W tym samym dniu n terenie KPP Końskie zatrzymany został również jego wspólnik z powiatu koneckiego.

W piątek Prokurator zastosował wobec 38-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Każdy, kto w celu uzyskania odszkodowania z tytułu umowy ubezpieczenia, powoduje zdarzenie będące podstawą do wypłaty takiego świadczenia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE