Reklama

Pozimowe sprzątanie ulic

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Pozimowe sprzątanie ulic - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek rozpoczęło się pozimowe sprzątanie Lublina. W planach jest też naprawa nawierzchni oraz ukwiecanie ulic.

Pierwszymi ulicami objętymi działaniem Zarządu Dróg i Mostów jest centrum miasta, kolejno sprzątane będą główne ciągi komunikacyjne oraz ulice posiadające I i II standard zimowego utrzymania.

Prowadzone prace będą polegały na oczyszczaniu jezdni, chodników, ścieżek rowerowych oraz opasek przykrawężnikowych.
Aktualnie ZDiM jest w trakcie corocznego przeglądu ulic, który będzie skutkował bieżącymi naprawami, głównie chodzi o uzupełnienie ubytków dróg po zimie. Końcowym etapem napraw będzie odnowienie oznakowania poziomego.

W tym roku dodatkowym elementem pozimowych porządków będzie ustawienie metolowych słupków na chodnikach, które ma zapobiec parkowaniu aut w miejscach niedozwolonych. Obszar do tego wyznaczony to głównie centrum miasta, m. in.: ul. Wieniawska, Krakowskie Przedmieście, ul. Okopowa, ul. Mościckiego, ul. Solna czy ul. Bernardyńska. Planowane zmiany zależą jednak od Rady Miasta, która musi przegłosować na najbliższej sesji, przeznaczenie środków finansowych na powyższy montaż. Przewiduje się, że koszty przedsięwzięcia to około 200 tys. złotych.

Sprzątanie obejmuje też porządkowanie przystanków autobusowych, Dodatkowo w drugiej połowie maja na ulicach: Lubartowskiej, Jana Pawła II, Krakowskim Przedmieściu, Królewskiej, placu Zamkowym, pojawią się skrzynki z kwiatami.


Źródło: lublin.euUdostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE