Pożar hali przy ul. Grygowej w Lublinie. Straty na 5 mln zł

Wczoraj przy ul. Grygowej wybuchł pożar | foto Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie

wiadomosci Na ok. 5 mln zł oszcowano straty po wczorajszym pożarze hali przy ul. Grygowej. W akcji gaśniczej brało udział 31 zastępów, czyli ponad 100 strażaków.

oprac. Joanna Niećko

Opublikowano: 20 listopada 2020 10:40 | Aktualizacja: 20 listopada 2020 10:26

Wczoraj (19 listopada) o godzinie 17.43 zgłoszono pożar hali warsztatowej przy ul. Grygowej (dzielnica Felin) w Lublinie. Pierwsza jednostka straży zlokalizowanej przy tej samej ulicy JRG Nr 3 była na miejscu już po 4 minutach. Ogień szybko rozprzestrzeniał się po budynku, czyli hali konstrukcji stalowej, wypełnionej płytami warstwowymi. Na miejsce zadysponowano dodatkowe jednostki PSP z Lublina, Świdnika, Lubartowa i 19 jednostek OSP. W akcji brało udział 31 zastępów - ponad 100 strażaków.

 

- Z uwagi na zagrożenie zawalenia się konstrukcji stalowej – objętej ogniem oraz wybuchające w trakcie pożaru butle z gazami technicznymi, w tym acetylenem i tlenem, działania gaśnicze mogły być prowadzone tylko na zewnątrz. Ze względu na zaparkowane w pobliżu hali pojazdy i niebezpieczeństwo ich zapalenia się, równolegle z gaszeniem pożaru prowadzono także działania w ich obronie - czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

 

Konieczne było zamknięcie ul. Grygowej i Pancerniaków na czas akcji gaśniczej. Zajęła się tym Policja, Państwowe Ratownictwo Medyczne, Pogotowie Energetyczne i Pogotowie Gazowe.

 

Gaszenie pożaru skończyło się po godzinie 23.00. Straty oszacowane zostały wstępnie na ok. 5 mln. złotych.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.