W Lublinie powstanie Centrum Rozwoju i Integracji Społecznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Rada Miasta podjęła decyzję, dzięku której ośrodek ruszy od września

wiadomosci W czerwcu formalnie utworzono Centrum Rozwoju i Integracji Społecznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, które będzie działać od początku września przy ul. Głowackiego 26. Pomoc znajdzie tam 50 osób.

Joanna Niećko

Opublikowano: 3 sierpnia 2020 13:07 | Aktualizacja: 3 sierpnia 2020 13:05

Pomoc i wsparcie znajdą tam osoby, które ze względu na niepełnosprawność intelektualną wymagają częściowej pomocy w codziennym funkcjonowaniu.

 

- Centrum przeznaczone jest dla osób z niepełnosprawnością intelektualną zagrożonych wykluczeniem społecznym, które nie kwalifikują się do terapii w warsztatach terapii zajęciowej i środowiskowych domach samopomocy. Wsparcie udzielone w Centrum pozwoli na jak najdłuższe pozostawanie tych osób w swoim środowisku – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

 

W obiekcie znajdą się m.in: 24 miejsca całodobowego pobytu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, 26 miejsc w Dziennym Centrum Aktywności dla dorosłych i osób starszych z niepełnosprawnością intelektualną, pięć pracowni tematycznych, pokój dzienny i pokój doraźnej pomocy medycznej. Do dyspozycji będą pokoje jednoosobowe i dwuosobowe z węzłami sanitarnymi i aneksami kuchennymi. Wszystkie pokoje wyposażone będą w telefon, Internet, TV, radiowęzeł. Mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w zajęciach, które będą odbywały się w pracowniach kompetencji społecznych, technik różnych, rehabilitacji, kultury i sztuki, rehabilitacji – relaksacji oraz kulinarnej. 

 

Koszt budowy wynosi 6,1 mln zł, a kwota przyznanego dofinansowania unijnego - 2 mln zł. Zgodnie z uchwałą podjętą w czerwcu przez miejskich radnych, instytucja zacznie działalność 1 września.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.