Reklama

Powołajmy nową Radę Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin

Opublikowano: pon, 12 sie 2019 15:05
Autor:

Powołajmy nową Radę Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zapraszamy lubelskie organizacje pozarządowe do zgłaszania kandydatów do nowej Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin.

Będzie to już czwarta kadencja tego ciała doradczego w Lublinie.

 
- Organizacje pozarządowe to nasz partner i doradca w dostarczaniu usług publicznych najwyższej jakości. NGOs-y realizują także dużą część polityki społecznej miasta. Liczę na to, że wśród zgłaszanych osób znajdą się przedstawiciele zarówno sportu, kultury czy pomocy społecznej. – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.
Rada Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin jest powoływana na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Składa się ona zarówno z osób reprezentujących organizacje pozarządowe jak i Prezydenta oraz Radę Miasta Lublin. Jej podstawowym zadaniem jest opiniowanie projektów uchwał i zarządzeń, dotyczących zakresów, w których działają organizacje pozarządowe w Lublinie. Połowę składu Rady (9 osób) wskażą organizacje pozarządowe działające w Lublinie, 2 osoby wskaże Przewodniczący Rady Miasta Lublin, a 7 Prezydent Miasta Lublin. Osoby reprezentujące organizacje są wybierane w procedurze przedstawionej poniżej.
 
Kandydatów można zgłaszać do Urzędu Miasta Lublin w dniach od 12 sierpnia do 2 września 2019 r. w następujący sposób:
 
1. Uzupełniony formularz należy przesłać e-mailem na adres [email protected].

2. Do wypełnionego formularza należy załączyć zdjęcie kandydata/kandydatki (min. szerokość 800 pix, w formacje jpg lub png), które zostanie opublikowane na stronie lublin.eu.

3. Wypełniony formularz należy także złożyć osobiście lub za pośrednictwem poczty, w wersji papierowej do Biura Partycypacji Społecznej przy ul. Bernardyńskiej 3, p. 107 lub do Biur Obsługi Mieszkańców,  do 2 września do godz.15.30. Formularz musi być podpisany przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu organizacji. O dacie złożenia decyduje data wpływu formularza.
 
Lista zgłoszonych kandydatów zostanie opublikowana na stronie internetowej Urzędu Miasta lublin.eu.
 
Głosowanie na członków Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin odbywać się będzie od 9 do 20 września 2019 r. Głosować będzie można na opublikowanej karcie do głosowania, której wzór znajduje się w załączeniu. Kartę należy złożyć w Biurze Partycypacji Społecznej przy ul. Bernardyńskiej 3, p.107 lub w Biurze Obsługi Mieszkańców do 20 września 2019 r. do godz. 15.30. Głosować będzie można również podczas spotkania z organizacjami pozarządowymi, które odbędzie się 10 września (szczegóły zostaną opublikowane wkrótce).

Wyniki głosowania poda zespół złożony z przedstawicieli Prezydenta oraz organizacji pozarządowych, który zostanie powołany po etapie zgłaszania kandydatów. Wyniki uwzględniające ilość głosów uzyskanych przez poszczególnych kandydatów oraz informacje o kandydatach, którzy weszli w skład Rady, zostaną ogłoszone na portalu lublin.eu, po zakończeniu głosowania.
 
Do Rady zostanie powołanych 9 osób z największą ilością głosów. W przypadku równej ilości głosów zdecyduje losowanie. Ostateczny skład Rady poznamy prawdopodobnie na początku października, po wyznaczeniu przez Prezydenta oraz Przewodniczącego Rady Miasta swoich reprezentantów.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE