Reklama

Reklama

Ponad 100 ochotników zaczęło szkolenie w szeregach lubelskich terytorialsów

Opublikowano: sob, 12 gru 2020 16:41
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę ponad 100 ochotników zaczęło szkolenie w 2 Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Przjedą szkolenie stanowiskowe i egzamin sprawnościowy. Zasadnicze szkolenie podstawowe będą kontynuować w styczniu w ramach „Ferii Z WOT”.

Reklama

W sobotę (12 grudnia) w zamojskim, 25 batalionie lekkiej piechoty stawiło się 102 ochotników z województwa lubelskiego. Wśród nich jest 48 ochotników na szkolenie podstawowe i 54 żołnierzy rezerwy na szkolenie wyrównawcze. Z powodu pandemii, wszyscy rekruci przeszli testy na obecność koronawirusa. 

- Ostatnie w tym roku wcielenia ochotników są nieco nietypowe. Szkolenie podstawowe kandydatów do terytorialnej służby wojskowej zostało podzielone na dwie części (2 + 14 dni). W dniach 12-13 grudnia br. ochotnicy zostaną powołani, przejdą etap ewidencyjny, odbędą szkolenia stanowiskowe, odbiorą przydziały broni i wyposażenia oraz zostaną poddani testom sprawnościowym. Zasadnicza część szkolenia zakończona przysięgą, odbędzie się w terminie 4-17 stycznia 2021, a więc podczas ferii zimowych - informuje kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. 

Jak informuje 2 LBOT służba w WOT cieszy się dużym zainteresowaniemm szczególnie wśród młodych osób: 33% z terytorialsów to osoby w wieku 18-25 lat, z czego ok. 77% to studenci i pełnoletni uczniowie. Dlatego dowództwo 2 LBOT przygotowuje specjalną ofertę szkoleniową dla uczniów, nauczycieli i studentów, którzy letnią i zimową przerwę w nauce chcą wykorzystać na rozpoczęcie służby wojskowej. Stąd w przyszłym roku 2 LBOT zorganizuje „Ferie z WOT” w nowym systemie (2 + 14 dni). Ochotnicy powołani w grudniu tj. 12 i 29 grudnia, zasadniczą część szkolenia odbędą w styczniu 2021 roku. 

Aby wstąpić w szeregi lubelskich terytorialsów należy złożyć wniosek o powołanie do służby. Można to zrobić na cztery sposoby: bezpośrednio w Wojskowej Komendzie Uzupełnień, za pośrednictwem portalu zostanzolnierzem.pl, za pośrednictwem ePUAP i u rekrutera 2 LBOT – są to żołnierze ochotnicy, którzy pomogą w procesie rekrutacji. Kontakty można znaleźć na stronie internetowej 2 LBOT. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy